Makaleler » Blog » Yerli Telefon yerli teknoloji Vestel Venüs ile star aldı

Yerli Telefon yerli teknoloji Vestel Venüs ile star aldı

Yerli telefon sektöründe Vestel’in Türkiye’de tasarladığı ve üretimini gerçekleştirdiği Vestel Venüs 5,5 V, 2 yıllık çalışmanın sonucunda piyasaya çıkarılmış oldu.

Yerli Telefon yerli teknoloji Vestel Venüs

Yerli ürünler konsepti ile Türkiye ekonomisine katma değer üretecek olan bu proje ile Vestel Venüs’ün 5,5 ve 5 inç olmak üzere 2 farklı versiyonu satışa sunuldu. Venüs V’nin köşeleri kavisli olarak tasarlanmış, 5,5 inç boyutunda Venüs X modeli de satışına başlandı. Almanya’da gerçekleştirilen tanıtılma sonunda  satışa sunulan Vestel Venüs V, iddialı satış fiyatıyla Türk tüketicilerine ciddi bir fiyat avantajı sunarken uluslar arası teknoloji devleri karşısında ciddi bir alternatif sunuyor.

Vestel Venüs Ürün özellikleri hakkında

4 çekirdekli 1.2Ghz Qualcomm Snapdragon 400 çip setini kullanan Vestel Venüs 5.5 V,  5.5 inç boyutunda ekranla birlikte piyasada yerini aldı. 720p çözünürlüğündeki ekranda IPS panel özelliği kullanılmış. Vestel ‘in sunduğu gelişmiş renk ayar sistemi sayesinde, Venüs V’nin renkleri istediğiniz gibi ayarlayabileceğiniz gibi siyah-beyazda kullanabilmeniz mümkün. 1GB RAM ve 16GB dahili depolama alanına sahip olan akıllı telefon, Android 4.4 Kitkat işletim sistemini kullanıyor. Vestel Venüs V’nin depolama alanı, 32GB microSD kart desteği sayesinde 32 GB’a kadar SD kart takılarak arttırılabiliyor.

Telefonda, 3G ve 4G LTE desteğinin yanı sıra, Wi-Fi 802,11 a/b/g/n, Bluetooth, GPS ve NFC bağlantı teknolojileri özellikleri ile son teknoloji standartlarını bünyesinde bulunduruyor. Ürünle ilgili bir çok test ve karşılaştırma bilgilerini teknoloji haberleri sunan sanal ortamda bulabilir ve ürünün performansı ile ilgili bilgiyi bulabilirsiniz.

Android 4.4 KitKat işletim sistemini kullanan Venüs V, Vestel’in geliştirdiği kendine ait özel ara yüz tasarımıyla bir çok uygulamada başarılı sonuçlara ulaşıyor.
Vestel Venüs V’nin ön bölümünde 2MP çözünürlüğünde ön kamera, arka bölümündeyse 13MP çözünürlüğünde kamera bulunuyor.

Ekran seçenekleri

Kamera uygulaması içerisinde zengin çekim modları ve filtreler bulunuyor. kavisli hatlara sahip olan Vestel Venüs 5.5 V modelinin ön bölümünde fiziksel tuş bulunmuyor. Android fonksiyon tuşları ekranın içerisine alınmış. Güç tuşu solda, ses tuşları sağda yer alıyor. Telefonun arka bölümünde piyano siyahı malzeme kullanılmış. Çıkarılabilen arka kapağın içerisinde Vestel üretimi olan 2000 mAh kapasiteli değiştirilebilir batarya, microSD ve SIM kart girişleri yer alıyor. 899 TL’den satışa sunulan Vestel Venüs modelleri, Android işletim sistemli ve yerli teknoloji, yerli üretim telefona sahip olmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilebilir.

Yerli marka Vestel Venüs

DeriTel.com olarak “Yerli Ürün, Yerli Marka” konsepti ile vesteli kutluyor ve tüketicilerin bu ürünü incelemelerini ve dikkate almalarını öneriyoruz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5