Yeni FIFA Mobile sürümü çok konuşulacak
EA Sports, PC ve konsollar için satışa sunduğu oyunu FIFA 19 ile artık , mobil platformlara yönelmiş durumda. Mobil cihaz kullanım sayısı ve kullanım oranlarının artması ile oyun ve yazılarda bu yeni teknoloji cağına uymaya başladı.
SpaceX yeni gözlem uydusunu başarı ile fırlattı
ABD merkezli uzay aracı ve roket üreticisi SpaceX şirketinin uzay çalışmalarında elde ettiği başarılara bir yenisi daha eklendi. Firma son olarak ürettiği Falcon 9 roketi ile yeni bir uyduyu başarılı ile uzaya fırlattı.
Apple iOS kullanım istatistiklerini açıkladı
Appale en çok kullanılan iOS sürümü hakkındaki son bilgileri derleyerek sonuçları bilgi olarak paylaştı. Bu ilginç bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.
Atatürk Barajı kıyısında Paleolitik Dönem keşfi
Atatürk Barajı kıyısında suların çekilmesi Paleolitik Dönem kaya resimler gün yüzüne çıktı
Google Pixel 3 XL tasarımıyla iddialı geliyor
Google’ın akıllı telefon gurubundaki son modeli Pixel 3 XL merakları giderecek açıklama geldi. Firma yeni ürünü hakkında resmi bilgiler gün yüzüne çıktı. Beklenen Google Pixel 3 XL özellikleri ve diğer tüm detaylar.
Samsung Galaxy J8 Özellikleri için kısa bilgiler
Samsung Galaxy J8, cihaz ekranının tüm detaylarına kadar tamamen canlı görüntüler sağlar. 6.0″ HD+ Super AMOLED ekrana ve 18,5:9 orana sahip Infinity Display, size daha canlı daha sürükleyici bir cihaz kullanma deneyimi sunarak ekran boyutta size sunar.
Samsung Galaxy S9 Çekim Özellikleri ile ilgi odağı
Samsung Galaxy S9 için bazı özellikleri sizler için paylaşıyoruz. Mobil cihazlarda teknoloji firması olarak öncü firmalardan olan Samsung S Serisine eklediği Galaxy S9 ile adından söz ettirmeye devam ediyor.
Nokia 7.1 tanıtım kervanına katıldı
Nokia 7.1 modelini tanıttı. Telefon sektörünü bir zamanlar yönlendiren ve liderlik eden marka yeni modeli ile kaybettiği pazarda pay kapma yarışına devam ediyor.
Telefon Huawei Y9 (2019) görücüye çıktı!
Tanıtımı beklenen telefon Huawei Y9 (2019) düzenlenen etkinlikle mobil teknoloji takipçileri bilgilendirildi. Mobil teknoloji firmaları bir bir ardına yeni modellerinin tanıtımını yapmakta ve yeni ürünlerini satışa sunmakta.
Antik Kenti’nde 3500 yıllık içme kabı bulundu
Çorum Boğazkale Hattuşa Antik Kenti’nde sürdürülen tarihi kazı çalışmalarında su kabı bulundu. Bulunan ilginç su kabı 3500 yıllık boğa biçiminde bulundu.
Dünyanın en büyük kuşu olarak keşfedildi
Şu ana kadar keşfedilen Dünyanın en büyük kuşu bilim literatürüne girdi. Londra Zooloji Enstitüsü tarafından yıllarca süren çalışmaların sonucunda izine rastlana kuş”Vorombe titan” ismiyle adlandırıldı. Günümüzde yaşamayan ve Nesli tükenmiş bir kuş türü o
Microsoft Kaizala hakkında bilmeniz gerekenler
Microsoft Kaizala, iletişim kurma ağını sahaya indiren ve yaygınlaştıran ve işlerin bşarılı bir şekilde yapılmasını sağlayan yeni bir mobil uygulama. Türkçe dil desteği ile birlikte kullanım imkanı sunan Kaizala ile haber almak ve verimli olmak için gerek
Boğaziçi Üniversitesi’nin üç kıtada patent alan buluşu
’’Dayanıklı Aşı Taşıyıcı Protein Mikrokürecik Teknolojisi’’Boğaziçi Üniversitesi tarafından geliştirildi ve patent başvurularından sonuç almaya başladı.’nde geliştirilen ABD ve Japonya ’nin ardından bir patent de Avrupa Patent Ofisi’nden geldi
Sony Android Pie alacak modellerini açıkladı
Sony, Google’ın kısa süre önce mobil cihazlarda işletim sistemi olarak sunduğu yeni Android sürümü Pie hakkında bilgileri paylaştı. Bu açıklamada Android Pie alacak Sony modellerini açıkladı.
Edremit’te geleneksel Sarıkız lokması dağıtıldı
Balıkesir Edremit’te ermiş kadınlardan olduğuna inanılan Sarıkız geleneği, uzun yıllardır yaşatılmakta ve sarıkız aşkına lokmalar dağıtılmaktadır.
E-Bülten