Makaleler » Blog » Yeni emojiler geldi! iOS 14.2 yeniliklerle yayınlandı

Yeni emojiler geldi! iOS 14.2 yeniliklerle yayınlandı

Emojiler teknoloji ve insan yaşamının her alanında binlerce ifade ile yerini aldı. En son iOS yazılım güncellemesinin bir sevilen parçası olan emojiler  iPhone için bir dizi yeni karakter ile uygulamaya başlandı.

Apple iPhone kullanıcıları, iOS 14.2 güncelemesini akıllı telefonlarına yüklemeleri ile kullanmaya başlamaları ile yeni emojileri deneyimlemeye başlayabilecekler.

Bu, iOS 14.2 güncellemesini mobil cihazınıza indirir indirmez iletişim uygulamalarında  küçük bir kunduz görüntüsünü, Noel Baba ve diğer birçok emojiyi kullanabileceksiniz. Sevdikleririniz iletişim anında duygularınızı daha iyi anlatma imkanına sahip olabileceksiniz..

Yenilenen iOS 14'ün yeni emojileri Unicode Konsorsiyumu, Emoji 13.0 sürümünü ile bu yılın başlarında onaylamıştı. Daha sonta Temmuz ayında yeni emojilerin bazılarını internet ağlarında yayınlandığını gördük. Şimdi ise sunulan yeni sürüm ile birçok yeni ifade sembolleri mobil kullanıma açılmış oldu.

 

Apple, 100 yeni emojiyi yeni beta sürümüde aktif etmesi ve kullanıma sunması ile mobil teknoloji tutkunları bu yeni ilaveleri kullanmaya  Ekim ayı itibarı ile başlayacaklar. Bunun için yapmaları gereken tek şey kalıyor oda sürümü cihazlarında güncelemeleri.

Yeni birçok emoji çeşitlerinin yanı sıra, mevcut emojilerin özelliklerinde yenilikler ile yeni cilt tonları da aktif edilmiş olacak..

 Apple yeniliklerini herkesin tanıyabileceği test edilmiş ve denenmiş geçmişteki emojilerin çizgisinde ilerleyerek gerçekleştirdi. Diğer emoji üreten yazılımlardaki gibi çok uç yeniliklere gitmedi. Böylece kolay ve anlaşılır olan bir yol izledi.

Yeni birçok sevilen renkli karekterler iPhone ve iPad ile birlikte aynı zamanda hareket halindeki emoji severler için watchOS' uygulamasında da aktif olacak.

iletişim trendlerinin sürekli geliştiği ve yenilendiği günümüzde birbiral.com olarak mobil kullanıcılarının yaşamına kolaylık sunmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5