Makaleler » Blog » Yandex Shedevrum Yandex Business Yandex Keyboard

Yandex Shedevrum Yandex Business Yandex Keyboard

Yandex Shedevrum Yandex Business Yandex Keyboard

Bu yazımızda tarayıcı hizmetlerinde özellikle Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğunda önemli paya sahip Yandex konusunda kısa bir bilgi gezintisi yapacağız. Bu gezintimizin ana başlıkları Yandex  Shedevrum, Yandex Business, Yandex Keyboard olacak. Tabi yapay zeka uygulamaları ile birlikte firma önemli hizmetleri de peş peşe açıklamaya devam ediyor.

Yandex (Rusça: Яндекс), 1997 yılında kurulmuş, Rusya merkezli çok uluslu bir şirkettir. Yandex'in ağırlıklı olarak internet tabanlı ürün ve hizmetleri kapsayan, ulaşım, e-ticaret, navigasyon, mobil uygulamalar ve reklamcılık gibi çeşitli alanlarda hizmet veren 70'ten fazla hizmeti bulunuyor.

Yandex  Shedevrum

Yandex tarafından geliştirilen ve Türkiye’ninn de içinde olduğu dünyanın birçok ülkesinde kullanılan mobil uygulamadır. Uygulama, kullanıcıların yapay zeka tarafından oluşturulan videolar, resimler ve metinler tasarlamasına imkan tanır. YandexART görseller ve animasyonlar oluşturmaya yardımcı olurken, YandexGPT daha anlamlı içerik oluşturmaya destek olur.

Shedevrum, Nisan 2023'te piyasaya sürüldükten sonra hızla popüler oldu ve Rusya App Store ve Google Play Store'da zirveye yerleşti. Bugüne kadar 6,5 milyonun üzerinde indirme sayısına ulaşan kullanıcı kitlesi, uygulamayı indirmeye ve kullanmaya başladığından bu yana büyük ilgi gösterdi.

Yandex Business

Yandex Business, otomatik çevrimiçi reklamcılık için Yandex tarafından geliştirilen bir hizmettir. Reklamların Yandex Arama, Yandex Haritalar ve 55.000'den fazla hizmet ortağına ait web siteleri ve uygulamaları üzerinden  otomatik olarak sunulması konusunda uzmanlaşmıştır.

Yandex Business, reklamveren olarak özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeleri hedef kitlesine koymuştur. Hizmet otomatik olarak reklam kampanyaları kurar ve başlatır; dolayısıyla hiçbir reklamcılık bilgisine veya becerisine yani sıfır reklam bilgisine bile gerek yoktur. Hedef kitleyi analiz edip potansiyel müşterilerin olduğu yere yerleştirerek reklam oluşturur.

Yandex Business, reklamverenlere reklam kampanyalarını kolayca yönetmelerine olanak tanıyan kullanıcı dostu bir arayüz sağlar. Hizmet, reklam bütçelerini optimize ederek en iyi sonuçların elde edilmesine yardımcı olur ve reklam performansını ve etkinliğini izlemek için analitik araçlar sağlar.

Yandex Keyboard

Yandex Klavye, mobil cihazlar için geliştirilmiş sanal bir klavye uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcıların metinleri daha kolay ve hatasız girmesi konusunda iyi bir yardımcı görevi görür. Yandex Klavye, yapay zeka destekli özelliği ile alternatif öneriler sunarak metin girişini daha hızlı ve daha doğru hale getirir.

Bu klavye uygulaması 100'den fazla dilde çeviri imkanına sahip olduğu gibi sesle yazma hizmeti de sunar. Bu özellik sayesinde kullanıcılar metni hızlı bir şekilde çevirebilir ve sesli olarak metin girebilir.

Yandex Klavye, Android ve iOS işletim sistemi ile  çalıştıran mobil cihazlarda kullanılabilir. Ayrıca Yandex ile uyumlu çalışan Alice uygulamasında da mevcuttur ve kullanıcıların hizmetindedir.

Yapay zeka uygulamaları ile insan yaşamına giren bir çok uygulama her geçen gün tanıtımı yapılarak kullanıma sunulmaktadır. İyi bir kullanıcı için önemli olan çok sayıda uygulama ile çalışmak yerine etkin ve verimli kullanacağı uygulamalar ile çalışmak daha faydalı olacaktır. Yandex uygulamaları da bir çok soruna çözüm üretme kapasitesine sahip olması nedeni ile tercih edilmektedir.

fuarteknoloji.com birbiral sanal marketi için sundu..

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5