Makaleler » Blog » Xiaomi Mi A2 Lite Ekran Görüntüsü Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Xiaomi Mi A2 Lite Ekran Görüntüsü Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Xiaomi Mi A2 Lite Ekran Görüntüsü Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Xiaomi Mi A2 Lite model telefonlar, teknolojik olarak son derece ileri özelliklere sahip modeller olarak öne çıkmaktadır ve doğal olarak her telefonda olduğu gibi bu modelde de özellikler merak edilmektedir. Xiaomi Mi A2 Lite ekran görüntüsü alma işlemi de bunlardan biridir. Tüm telefon kullanan insanlar, birçok farklı sebep dolayısıyla telefonlarından ekran görüntüsü almaya gerek duyarlar. Örneklemek gerekirse; internette dolaşırken gördüğünüz bir fotoğraf, komik bir görsel ve benzeri paylaşımları, o an orjinal haliyle bulmak ve istemek mümkün olamadığı için ekrandan görüntüsü almak, yani fotoğrafını çekmek mantıklı ve pratik bir çözümdür.

Xiaomi Mi A2 Lite Ekran Görüntüsü Alma Yöntemleri

Ekrandan görüntü almak, güncel ve popüler adıyla screenshot almak günümüz akıllı telefon teknolojileri ile oldukça kolaylıkla yapılabilmektedir. Xiaomi Mi A2 Lite telefonlarda da aynı şekilde çok hızlı ve kolay bir şekilde bu işlemi yapmak mümkündür. Hatta birçok telefonda olduğu gibi Xiaomi Mi A2 Lite modellerinde de ekran görüntüsü alınan fotoğrafın üzerinde işlem yapmak yani düzenlemek, croplamak veya renkleriyle oynamak mümkün olmaktadır. Xiaomi Mi A2 Lite ekran görüntüsü alma yolları 3 yöntemle özetlenebilir;

  • Telefon Tuşları İle: Görüntüsü alınacak ekranı ayarladıktan sonra, Xiaomi Mi A2 Lite telefonunuzun güç ve ses kısma tuşlarına aynı anda basın. Deklanşör sesi gibi bir ses ya da titreme olacaktır. Bu durum ekran görüntüsünü aldığınız anlamına gelir. Ekran görüntüsüne direkt olarak galeri bölümünüzde ulaşmanız mümkündür.
  • Menü İle: Xiaomi Mi A2 Lite en pratik ekran görüntüsü alma yolu olarak görebileceğiniz bu yöntemde de, ekranı aşağı kaydırıp bildirim panelini sürükleyin. Menü bölümünden de ekran görüntüsü alma yazan bölüme tıklayın. O an ekranda olan ne ise görüntüsünü anında alacaktır. Yine galeri bölümüne hemen düşecek ve isterseniz görsel üzerinde düzenleme yapma şansınız olacaktır.
  • Google Asistan İle: Çekilecek görüntü ekranda hazır edildikten sonra, Google Asistan açılır. Buraya Ekran görüntüsü al diye yazılmalıdır. Ya da sesli olarak bu komut verilmelidir. Otomatik olarak Google Asistan sizin adınıza ekran görüntüsü alma işlemini gerçekleştirecektir ve galeriye kaydedecektir.

Xiaomi Mi A2 Lite screenshot işlemi nasıl yapılır, yöntemleri çok olan ama popüler yöntem olarak ilk önerdiğimiz yöntemin daha çok uygulandığı bir işlem olarak bilinir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5