Makaleler » Blog » Xiaomi - Küçük Başlayıp Büyüyen Marka!

Xiaomi - Küçük Başlayıp Büyüyen Marka!

Xiaomi - Küçük Başlayıp Büyüyen Marka!

Xiaomi, 6 Nisan 2010 yılında Lei Jun tarafından kurulmuş uzakdoğunun Apple’ı olarak anılan bir markadır. Merkezi Pekin'de bulunan Xiaomi, (Xiao ve Mi) kelime anlamı ile “küçük pirinç” veya “küçük darı” anlamlarına gelmekle birlikte, logosunda bulunan “Mi”, latince de “kalp” anlamını taşımaktadır. Yaptığı tasarımlar, dünya çapında tanınması ve birçok kitleye ulaşması ile, en çok satılan telefon markaları listesine girmeyi başarmıştır. Xiaomi şirketi, en tepeyi hedeflemeden önce küçük şeylerle başla mottosu ile amaçlarını gerçekleştirmiş, kısa sürede küçük başlayıp büyüyen telefon markası haline gelmiştir. Xiaomi markası da diğer birçok marka gibi, dizüstü bilgisayar, tv’ler, akıllı saat, mobil uygulama akıllı telefon, kulaklık ve daha birçok ürünlere yatırım yaparak kendini kanıtlama yolunda hızla ilerlemektedir. Xiaomi, Apple, Samsung ve Huawei’den sonra kendini iletişim sektöründe, geliştiren markalar arasında 4. sırada yer almıştır. Android tabanlı, MIUI  işletim sistemine sahiptir. Xiaomi markası, 2011 yılında ilk telefonunu üretip piyasaya sürmüş, 2014 yılında ise ülkenin en büyük akıllı telefon markası haline gelmiştir. Xiaomi’nin en dikkat çekici özelliği, reklam vermeden büyümeye devam ederek büyük marka telefonlarla yarışabilecek konuma gelmesidir. Xiaomi’nin ürettiği ilk akıllı telefon hangisidir?

Xiaomi’nin Yükselişi

Şirketin kuruluşunun 1. yılını takiben, Xiaomi Mİ1 adında ilk telefonunu piyasaya online olarak sunmuş ve düşük fiyata kaliteli akıllı telefon üretmeyi prensip edinmiş, önce müşteri memnuniyeti diyerek kısa sürede ilgi odağı olmayı başarmıştır. İlk 3 gün içinde 300.000’den  fazla sipariş ile o dönemin en gözde markaları olan İphone 4 ve Samsung Galaxy S2 gibi telefonlarla yarışacak seviyeye gelmiştir. Xiaomi markasının böyle başlayan başarı hikayesi hızla ilerlemektedir. Bu başarı sayesinde satışlarının oranı, ürettiği her ürün ile birlikte artarak  Guinness rekorlar kitabına girmiştir ve hedefini daha da yükseltmiştir.

Xiaomi Akıllı Telefon Modelleri;

Xiaomi markası, neler üretiyor? sorusu diğer markalar ve tüketiciler tarafından merak edilmektedir. Giyilebilen teknolojiler, Scooter gibi geniş ürün yelpazesine sahip birçok alanda faaliyet gösteren şirketin, en fazla pazar payına sahip olduğu alan ise akıllı telefonlar olmuştur. Xiaomi telefonu modelleri; Xiaomi Redmi Note 11 Pro, Xiaomi Redmi 10, Xiaomi Redmi Note 11, Xiaomi Mİ 11T pro, en çok tercih edilen Xiaomi telefon modelleri  arasındadır.

Xiaomi 12 serisi: Bu seri, Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro ve Xiaomi 12X'i içerir. Bu telefonlar gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alıyor ve üçlü kamera sistemleri, AMOLED ekranlar, hızlı şarj gibi üst düzey özelliklere sahip.

Redmi Note serisi: Bu, en popüler Xiaomi akıllı telefon serilerinden biridir. Özellikler ve fiyat arasında iyi bir denge sunar. Bu serideki en yeni modellerden bazıları Redmi Note 11 Pro 5G, Redmi Note 11S ve Redmi Note 11T 5G'dir.

Xiaomi Mi Mix serisi: Bu seri yenilikçi tasarımlarıyla tanınıyor. Bu serideki popüler modellerden bazıları arasında Xiaomi Mi Mix Fold, Xiaomi Mi Mix 4 ve Xiaomi Mi Mix Alpha yer alıyor.

Poco serisi: Poco, Xiaomi'nin güçlü özelliklere sahip, bütçe dostu akıllı telefonlar sunan bir alt markasıdır. Bu serinin popüler modellerinden bazıları Poco F4 GT, Poco X4 Pro 5G ve Poco M4 Pro 5G'dir.

Xiaomi Civi serisi: Genç tüketicilere yönelik tasarlanan bu seri, şık tasarımlar ve güçlü kameralar sunuyor. Xiaomi Civi 1S bu serinin en son modelidir.

Yukarıda sayılan mevcut birçok Xiaomi akıllı telefon modelinden sadece birkaçı. Sevilen ve beğenilen en iyi model bütçenize ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak değişecektir. Kullanıcı deneyimlerinden oluşan yorumları takip ederek iyi bir model bulabileceğinize eminiz.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5