Makaleler » Blog » Windows 11 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Windows 11 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Windows 11 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

 

Windows 11, Microsoft'un güncelolan ve kullanılan en son işletim sistemi sürümüdür. Her versiyonda yeni özellikler eklendiğinden bu özelliklerden faydalanabilmek için güncelleme yapılması gerekmektedir. Microsoft'un Windows 10 kullanıcılarının ücretsiz olarak yükseltme yapabileceklerini açıklamasının ardından güncellemenin nasıl yapılacağı merak konusu oldu. Bu makalede Windows 11'in nasıl güncelleneceği açıklanmaktadır.

Öncelikle sisteminizdeki hangi bileşenlerin Windows 11 ile uyumlu olduğunu kontrol etmek için PC Health Check'i kullanmalısınız. Tüm bileşenler uyumluysa Windows 10'dan Windows 11'e ücretsiz yükseltme yapabilirsiniz.

Windows 11 Güncellemesi Yapmak

 

Öncelikle güncellemeleri kontrol etmek için masaüstü görev çubuğundaki arama kutusuna "Windows Update" yazmanız gerekir. Kontrol etmek için bu aşamada “Şimdi Kontrol Et” kısmına tıklamanız gerekmektedir. Burada ayrıca güncellemeleri indirip indirmeyeceğinizi de öğrenebilirsiniz. Güncellemeler mevcutsa, bunları indirip yüklemeniz gerekir.

"Güncellemeleri İndir"e tıkladıktan sonra, indirilmeden önce bir süre beklemeniz gerekir. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarın yeniden başlatılmasıyla ilgili soruyu onaylayın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Güncelleme, bilgisayar başlatıldıktan sonra yüklenecektir. Bu aşamada güncellemelerin yüklenmesini beklemelisiniz.

İndirme ve Yükleme Tamamlandıktan Sonra

 

İndirme ve kurulum işlemi bu aşamada tamamlanmıştır. Windows 11’inizin son sürüme güncellenip güncellenmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir. Bu noktada güncellemenin başarıyla kurulduğunu onaylamak için Windows Update penceresini tekrar açmanız gerekiyor. Son olarak bilgisayar yeniden başlatılmalı ve herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Yukarıdaki adımları takip ettikten sonra Windows 11 güncellemesi başarıyla tamamlanmıştır. Artık Microsoft'un son işletim sistemi sürümü olan Windows 11'in özelliklerini yeni güncellemelerle keşfedebilir ve yararlanabilirsiniz.

Windows Güncelleştirmesi Yüklerken Sorun Yaşayanlar

 

Güncelleme işlemi sırasında sorun yaşanıyorsa bunun birden fazla nedeni olabilir. Öncelikle güncellemeye başlamadan önce cihazınızın fişe takılı ve internete bağlı olduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca bazı güncellemeler yönetici erişimi gerektirir. Hesabın yönetici erişimi yoksa erişimin etkinleştirilmesi gerekir. Ya da yönetici hesabına sahip birinin güncellemeyi yüklemesini istemek mantıklı olabilir. Sorun devam ederse bilgisayarınıza zarar vermemek için bir uzmana götürmelisiniz.

birbiral.com blog servisi sundu.

.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5