Makaleler » Blog » Tepe'de Yanlız Olmak

Tepe'de Yanlız Olmak

Daha deritel, çep telefon kılıfları projesi ortada yokken,  uluslararası bir şirkette insan kaynakları yöneticisi olarak çalışırken akşamları ve hafta sonları Beyoğlu’nda yer alan Pen Cafe de servis hizmetti vermeye çalışıyordum. Hafta içi bir akşam   Pen Cafe’ye geldiğimde sevgili Murat ile  karşılaştım, şaşırmış gözlerle birbirimize baktık.

Yaşam süprizlerle dolu

Murat İnsan Kaynakları topluluğu tarafından iyi bilinen uluslar arası bir danışmanlık şirketinin Türkiye bölümünün başında yer alıyordu. Murat  insan kaynakları aktivitelerinde çok rastladığımız dışa dönük, iletişim becerisi yüksek, iyi eğitim almış  bir arkadaşımızdı.

Murat’ı Türk kahvesi fincan ters çevrilmiş bir masada görünce, çok alışık olduğum bir durum olmasına rağmen şaşırdım. Merhabalaştık oradan buradan konuştuk sonra Murat bir açıklama yapmak zorundaymış gibi konuya girdi  “Bilirsin bizler yane tepe yöneticileri, tepe için çok mücadele eder, bunun için eğitimler alır, araştırmalar yapar, çalışırız da çalışırız sonunda tepeye ulaşırız.

Tepeye vardığımızda bizi bekleyen büyük bir yanlızlıkla baş başa kalırız,  tıkanırız , konuşamayız, dertleşemeyiz . Çoğunlukla çekinilen yapay bir ilgi görürüz, çoğunlukta yemeği bile tek başına yeriniz. Kariyer için bu bir tercih tabi ki bununda sonuçları bu , şimdi niye buradayım biliyor musun,  kaçmak için, sohbet için, bildiğim bir şeyin birisi tarafından teyit edilmesi için, benden bahsi  edilmesi için. Bunu bazen kendimi odama kapatıp, annemi aradığım çok olmuştur ”

Bu kadar bir kalabalıkta yanlız olmak, sohbet edecek, sana dokunacak kimsenin olmaması ne kadar kötü

Emir Kılıç

Deritel : Deri Ürünler Markası

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5