Makaleler » Blog » Telefonum Şarj Almıyor Ne Yapmalıyım?

Telefonum Şarj Almıyor Ne Yapmalıyım?

Telefonum Şarj Almıyor Ne Yapmalıyım?

Bazen acil durumlarda, telefon tam kapanmak üzere prize yetiştiğimizde bir sorunla karşılaşabiliriz. Şarj sorunu. Peki, telefonum şarj almıyor ne yapmalıyım?

Eğer telefonum şarj olmuyor diyenlerdenseniz, aşağıdaki adımları izleyerek sorunun kaynağını analiz edebilir ve çözümünü gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Eğer var ise telefonun kılıfını ve diğer aksesuarlarını çıkararak şarj aletinin tam olarak telefona oturduğundan emin olmalısınız.
  2. Şarj başlığı tam oturuyor ve şarj olmuyorsa kullandığınız prizi değiştirerek başka bir prizde güç kontrolü yapabilirsiniz.
  3. Sorun devam ediyorsa güvenli modda telefon şarjını deneyebilirsiniz.
  4. Bu şekilde de olmuyorsa telefonun soketinde toz ve kir birikmiş olabilir. Bunların temizliğini yapıp, tekrar deneyebilirsiniz.
  5. Hala telefon şarj sorunu devam ediyorsa şarj adaptörünü ve kablosunu değiştirerek tekrar telefonu şarj etmeyi deneyebilirsiniz.

Sorun Hala Devam Ediyorsa…

Görüldüğü üzere telefon şarj almama durumları pek çok farklı nedenlerden kaynaklanabilmektedir. Bunlardan bazıları kullanıcı hatası olabildiği gibi bazıları da telefondan kaynaklı nedenler olabilmektedir. Nedenini anlamak ve şarj sorununu çözmek için yapılacak yöntemler denendikten sonra hala cep telefonu çalışmıyor ise telefonun teknik servis tarafından incelenmesi son çare olacaktır.

Teknik servis soket değişmesi gerekli ile veya batarya değişimi gerekiyor ise bunları yaparak, telefonunuzu kullanılabilir ve şarj oluyor şekilde sizlere geri gönderecektir.

Şarj Soketi Neden Bozulur?

Genel olarak telefon neden şarj almaz? Bunun nedeni şarj soketi bozulması olabilir. Bu durumda da belirli nedenler söz konusu olmaktadır. Örneğin telefonun dikkatli kullanılmaması, ani akımlar, yoz ve kirler soket bozulmalarına neden olabilmektedir. Eğer böyle bir durum mevcut ise pamuklu çubuk yardımı ile söker içi temizlenebilir. Fakat sorun devam ediyorsa yapılması gereken telefonu teknik servise götürmektir.

Şarj Aleti Neden Bozulur?

Telefonun şarj almaması ile ilgili bir diğer neden de şarj aletinin bozulmasıdır. Bunun nedeni de aletin sıvı ile temas etmesi, kabloda temassızlık meydana gelmesi, telefonun uzun süre şarjda kalması gibi durumlar etkili olabilmektedir. Telefonum şarj almıyor ne yapmalıyım? Bu sorunun cevabı şarj aleti ile ilgiyse şanslısınız fakat batarya sorunları meydana geldiyse tamir fiyatları biraz pahalı olabilmekte. Bu nedenle telefonları dikkatli kullanmakta fayda var.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5