Makaleler » Blog » Sasung Telefonlarda VoLTE Ayarları Nasıl Yapılır?

Sasung Telefonlarda VoLTE Ayarları Nasıl Yapılır?

Samsung Telefonlarda VoLTE Ayarları Nasıl Yapılır?

Pek çok akıllı telefon kullanıcısı Samsung telefonlarda VoLTE ayarları nasıl yapılır sorusunun yanıtını araştırıyor. Bilindiği üzere akıllı telefon teknolojileri her geçen gün hızlı bir şekilde gelişiyor. Özellikle mobil internet konusunda oldukça hızlı bir gelişim olduğunu gözlemleyebilmek mümkün. Ancak yaşanan tüm gelişmelerin yanı sıra akıllı telefonlarda hala yaşanmakta olan bazı sorunlardan söz edilebiliyor. Örneğin telefon görüşmeleri esnasında yaşanan hat kesilmesi, sesin karşı tarafa iletilememesi gibi problemler günümüzde hala yaşanabiliyor. Telefon görüşmeleri sırasında yaşanan bu problemlere yönelik kullanılabilecek bir yöntem ise Samsung VoLTE açmak olarak karşımıza çıkıyor. Samsung cihazda VoLTE açma işlemi için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli:

  1. Samsung cihazınızda VoLTE kullanabilmek için ilk önce telefonunuzun ayarlar kısmını açmanız gerekmekte.
  2. Açılan sayfa üzerinden ise bağlantılar seçeneğine tıklamalısınız.
  3. Bağlantılar sekmesinin içerisinde mobil ağlar olarak ayrı bir bölüm göreceksiniz. Burada VoLTE aramalara tıklayarak bu seçeneği aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Kullanmakta olduğunuz Samsung cihazda VoLTE kapatma işlemi için ise yine ayarlara girip aynı adımları izleyerek VoLTE aramalar seçeneğini pasif hale getirmelisiniz.

VoLTE Ne Demek? VoLTE Nedir?

Peki VoLTE ne demek? Temel olarak tanımlamak gerekirse VoLTE aslında 4G teknolojisinin zenginleştirilmiş hali olarak açıklanıyor. Aslında VoLTE kullanılarak telefon görüşmeleri esnasında 4G teknolojisinden yararlanılıyor. Böylece mobil internet konusunda sunulan avantajlar telefon görüşmeleri esnasında da kullanılabiliyor. VoLTE kullanarak berrak bir ses kalitesi ile birlikte telefon görüşmeleri yapabilmek mümkün. Bilindiği üzere internet bağlantısı kullanılarak yapılan görüşmeler her zaman pürüzsüz bir kalite ile gerçekleştiriliyor. İşte VoLTE teknolojisi normal telefon görüşmelerine de bu pürüzsüz kaliteyi taşıyor. Bunun yanı sıra VoLTE ile görüntülü konuşmalar gerçekleştirebilmek, konuşma esnasında arka planda dosya indirebilmek ya da konum paylaşımı yapabilmek ise VoLTE ile gelen yenilikler arasında karşımıza çıkıyor. Peki Samsung telefonlarda VoLTE ayarları nasıl yapılır? Cihazınızın ayarlar kısmından bağlantılar sekmesine giriş yaparak mobil ağlar seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan sayfadan VoLTE özelliğini kolay bir şekilde aktif hale getirebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5