Makaleler » Blog » Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eğer bir Samsung cihazı kullanıyorsanız Samsung garanti sorgulama nasıl yapılır sorusuna yanıt arıyor olabilirsiniz. Bilindiği üzere Samsung bir cihaz aldığınız zaman aldığınız cihaz 2 yıllık bir garanti kapsamında oluyor. Ancak kimi zaman aldığınız cihazın garanti süresinin dolup dolmadığı ya da bitmesine ne kadar süre kaldığı unutulabiliyor. Bu tarz durumlarda ise Samsung cihaz garanti sorgulama işlemi yapabilmek mümkün.

  • İlk olarak kullanmakta olduğunuz cihazın IMEI numarasını bilmeniz gerekiyor. Eğer bu numarayı bilmiyorsanız arama ekranında *#06# tuşlamasını yaparak cihazın IMEI numarasını öğrenebilirsiniz.
  • Daha sonra cihazın ayarlar kısmına giriş yapmalısınız.
  • Açılmış olan sayfadan cihaz hakkında seçeneğini işaretlemelisiniz. Buradan telefonun model bilgilerini edineceksiniz.
  • Telefonunuzun modelini ve cihaza ait IMEI numarasını öğrendikten sonra Samsung’un resmi çağrı merkezini arayarak bu bilgiler ile birlikte kolay bir şekilde garanti sürenizin ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz.

Eğer Samsung garanti süresi sorgulama işlemini yapabilmek istiyorsanız telefonunuza ait IMEI numarasını ve model bilgilerini bilmeniz şart. Aksi takdirde garanti sorgulamasını gerçekleştirmeniz ise mümkün değil.

Samsung Garanti Süresi Öğrenme Yöntemleri

Kullanmakta olduğunuz bir Samsung cihazın garanti süresini öğrenmeniz gerekiyorsa Samsung garanti süresi öğrenme için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemler mevcut olarak karşımıza çıkıyor.

Çağrı Merkezi İle ; Garanti durumunuzu sorgulama ve süresini öğrenme işlemi için ilk olarak kullanabileceğiniz yöntem elbette Samsung çağrı merkezi. Çağrı merkezi üzerinden kolay bir şekilde kullanmakta olduğunuz cihaza ilişkin garanti bilgilerini edinebilmeniz mümkün. Ancak bu işlemi gerçekleştirebilmek için ise cihazın IMEI numarasını ve model bilgilerini biliyor olmanız gerekiyor. IMEI numarasını öğrenebilmek için e-Devlet’i kullanabileceğiniz gibi arama ekranında *#06# tuşlamasını yaparak da bilgi alabilmeniz mümkün. Cihazınızın model bilgilerini ise eğer bilmiyorsanız ayarlar kısmından kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Samsung Çağrı Merkezi Telefon No : 444 77 11’dir. Samsung Çağrı Merkezi 08:00 – 20:00 saatleri arasında tüm talepleriniz için hizmetinizdedir. Bu saatler arasında destek için arayabilirsiniz.

İnternet Sitesi : Çağrı merkezinin yanı sıra teknik servis sağlayıcılar aracılığı ile de öğrenilebiliyor. İnternet üzerinden yapabileceğiniz işlemler ise şunlardır;

  • WhatsApp Destek
  • Canlı Destek
  • E-posta
  • Samsung Members Forum
  • CE (Beyaz Eşya, Elektronik, Klima) Servis Başvuru Formu
  • İşitme engellileri için Duyan Eller

Yetkili Servis İle : Her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de Samsung markasının ülke geneline yapılmış yetkili servisleri bulunmakta. Samsung Türkiye resmi web sitesinden ulaşabileceğiniz en yakın Samsung Yetkili Servisi öğrenebilir ve bu servise başvurabilirsiniz.

Samsung Electronics Customer Service

Samsung Uluslararası Çağrı merkezi Numarası : Samsung müşteri desteğiyle iletişime geçmek için 1-800-SAMSUNG (1-800-726-7864) numaralı telefonu arayabilirsiniz. Ayrıca Samsung müşteri desteğiyle çevrimiçi olarak global Samsung web sitesi veya sosyal medya aracılığıyla da iletişime geçebilirsiniz.

Samsung müşteri desteği, ürününüzün garanti kapsamında olup olmadığını ve öyleyse garanti onarımı veya değişimine nasıl devam edeceğinizi belirlemenize yardımcı olacaktır.

Eğer destek servisine başvurmanız gerekiyorsa bu bilgiler ile birlikte İsminiz ve iletişim bilgileriniz, satın alma belgesi ve cihazınız ile ilgili karşılaştığınız sorun ile birlikte işleminizi başlatabilirsiniz.

Samsung garanti sorgulama nasıl yapılır? Çağrı merkezi, resmi web sitesi ya da teknik servis sağlayıcılarından cihazınızın garanti bilgilerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5