Makaleler » Blog » Resident Evil 7'nin donanım gereksinimleri açıklandı

Resident Evil 7'nin donanım gereksinimleri açıklandı

Kenzo Tsujimoto yönetimindeki Japon oyun yapımcısı Capcom‘un geliştirdiği ve efsaneleşen oyun Resident Evil 7 yeni versiyonu olan yeni sürümü oyunu çok yakında oyun dünyasında yerini alacak.

Resident Evil 7’için PC’niz yeterlimi

Resident Evil 7’için: Biohazard adıyla tanımlanan oyunun 2017 yılının ilk aylarında satışa sunulacak. Yeni oyun için dananım özellikleri ve sistem bilgileri açıklanarak oyun meraklılarının hazırlıklı olması için bilgi verildi.
1996 yılında çıkan ilk sürüm oyunuyla iyi bir başlangıç yapan ve sonraki yıllarda çıkan oyunlarla oyuncuların beğenisini sürdüren Resident Evil serisi dünya çapında 61 milyonun üzerinde satış rakamı ile hatırı sayılır bir başarıya imza atmıştı.
Son olarak Resident Evil: Revelations 2 adıyla 2015 yılında çıkan oyun 24 Ocak 2017’de tüm dünya da 26 Ocak 2017′de de Japonya’da satışa çıkarak oyun severler ile buluşacak. Oyun Windows, Sony Playstation 4 ve Microsoft Xbox One platformları için yayınlanacak. Eski konsollar için gelecek bir sürüm bulunmuyor.

Resident Evil 7’için donanım

E3 2016‘da Sony etkinliğinde oynanış videolarını izlediğimiz oyunun donanım ve sistem gereksinimleri ise açıklandı. DirectX 11 destekleyecek oyun, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10’un 64 bit olan sürümlerinde oynanabilecek.
Oyun severlerin Oyunu oynayabilmeleri içinse minimum 8 GB sistem belliğine sahip bilgisayar sistemleri ile çalışmakta. İşlemci olarak İntel tarafında 4. nesil işlemcilerden olan Haswell Core İ5-4460; AMD tarafında ise FX serisinden FX-6300 oyunu oynayabileceğiniz en alt işlemci. Performanslı olarak adlandırabileceğimiz işlemcilerin minimum destek düzeyi olarak belirlenmesi oyunun işlemcileri ne kadar zorlayacağının da bir göstergesi.

Ekran kartı olarak ise AMD’den R7 260X NVIDIA’dan ise Geforce GTX 760 minimum donanım ve sistem özelliğine sahip olması gerekiyor. Belirlenen minimum sistem gereksinimlerinin ise 1080P 30 FPS için belirlendiğini hatırlatalım. Yani 720P bir monitörünüz varsa oyunu daha alt seviye bir ekran kartı ve işlemci ile açabilmeniz mümkün.
Resident Evil 7’için Önerilen sistem gereksinimleri ise bir hayli yüksek olarak görülüyor. Ekran kartı olarak AMD Radeon R9 280X ve NVIDIA Geforce GTX 960 önerilen donanım ve  sistem gereksinimlerinde belirtilmiş.

RAM konusunda bir değişim olmazken yine 8 GB isteniyor. İşlemci olarak ise İntel Core İ7 3770 3.4 Hhz ve AMD’de karşıtı bir işlemci öneriliyor.
Kullandığınız bilgisayar sistemi donanım ve yazılım olarak bu özelliklere sahip ise gönül rahatlığı ile bu oyunu oynayabileceksiniz.
Tabi bu tür oyunların sizlere yeni PC ihtiyacı yaratabileceği ise diğer bir husus. Bu husus her oyun kullanıcısı için birinci derecede sorun teşkil ediyor.
Oyun bağımlılığına karşı teknoloji meraklılarına hatırlatma yapmak ise bizden. Lütfen yaşamınızda gerektiği kadar oyunlara yer veriniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5