Makaleler » Blog » Puzzle Çerçeve Ölçüleri

Puzzle Çerçeve Ölçüleri

Puzzle Çerçeve Ölçüleri

Puzzlelar tamamlandıktan sonra çerçevelenmek istenir. Puzzle çerçeve ölçüleri nasıl olmalıdır? Çerçeve ölçülerini belirlerken birçok detaya göz atmanız gerekir.

Günümüzde yapbozlar için farklı çerçeve modelleri bulunuyor. Seçeceğimiz çerçeve puzzle'a bütünlük katmalıdır. Bazı yapboz türleri sanatsal ağırlıklıdır. Bu yüzden ona uygun çerçeve seçimi yapılmalıdır. Puzzledaki temanın renklerini boğmayacak şekilde kontrast ayarı yapılmalıdır.

Puzzle Çerçevesinde Cam Olmalı mı?

Puzzle çerçevesinde cam kullanılır mı? Yapbozlarda cam çerçeve olup olmayacağı sizin beğeninize kalmıştır. 4000 parçadan daha büyük yapbozlarda cam sorun yaratabilir. Puzzle çerçevesinde cam kullanılacaksa, ışığı yansıtmayan ürünler kullanılmalıdır. Camlı veya camsız çerçevelerde yapboz modellerini astığınız yer direkt gün ışığı almamalıdır.

Puzzle Çerçevesi

Yapmış olduğunuz puzzle modellerini ev dekorasyonunuzda değerlendirebilirsiniz. Her ölçüye göre farkı puzzle çerçevesi çeşitleri bulunuyor. Puzzle çerçevesi satın alırken yapbozun büyüklüğüne uygun modelleri seçmeniz gerekiyor. Farklı desen, renk, motiflerle satışa çıkarılan bu çerçeveler yapbozlarında sağlıklı bir şekilde korunmasını sağlıyor. Panorama puzzle çerçeveleri hobinizi şık bir dekorasyon öğesine dönüştürebilir.

Puzzle Çerçevesi Özellikleri

Farklı boyutlarda olan puzzle çerçevesi dekorasyona da katkı sağlıyor. Puzzle farklı parça sayılarında yapılan oyunlardan biridir. Tablo benzeri yapbozlar çerçeve olarak kullanılabilir. Puzzle çerçevelerinde 68x48, 60x85, 48x66, 50x70 gibi ölçüler bulunur. Farklı desenlere sahip olan bu çerçeveleri internet üzerinde bulabilirsiniz.

Puzzle Çerçevesi Çeşitleri

Puzzle çerçevesi camlı ya da ahşap olarak üretilebilir. Ahşap puzzle çerçevesi en dayanıklı ürünlerden bir tanesidir. Özellikle büyük sayıdaki yapbozlar için insanlar çerçeve konusunda problem yaşayabilir. 1000'lik puzzle çerçevesi ölçüleri 48x66 veya 50x70 cm boyutlarında bulunuyor. Bu yüzden çerçeve seçimini de boyutlara göre yapmalısınız.

Puzzle Çerçevesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Puzzle çerçevesi almadan önce satın alacağınız yapbozun boyutunu bilmeniz gerekir. 2000 parçalık bir puzzle yapıyorsanız ona uygun çerçeve satın almalısınız. 1500 parça yapbozlar için ideal çerçevenin ölçüsü 90x70 cm olmalıdır. Doğru ölçüyü belirledikten sonra çerçeve aparatlarına da göz atmanız gerekir. Çerçeveleri yaparken en ince ayrıntısına kadar düşünmeniz önemlidir. Doğru çerçeveler ile yapboz modellerini dekorasyon ürünü olarak kullanabilirsiniz. Puzzle çerçeve ölçülerinden bu şekilde bahsedebiliriz.

Deritel Puzzle ve Puzzle çerçevesi ürünleri online marketi.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4