Makaleler » Blog » Mobil cihazlar için fotoğraf uygulamaları

Mobil cihazlar için fotoğraf uygulamaları

Mobil cihazlar fotoğraf uygulamaları son yıllarda yaşamımızı tamamen kuşattı. Sosyal medya çılgınlığı bu yaşamımızı kuşatmanın en belirgin uygulamalarını görmek tüm yaşamda mümkün artık.  Yaşamın tüm alanlarını resimleyip paylaşmak kaçınılmaz oluyor.

Bu yazımızda size telefonunuzda bulunması gereken 5 kullanışlı fotoğraf uygulama hakkında kısa ve öz bir bilgi kaleme aldık.

Mobil cihaz kullanan milyonlarca kişi ,Gerek özçekimler gerekse çekilen manzaraların fotoğraflarını çeşitli platformlarda paylaşmayı adeta yaşamının en önemli eylemi haline getirid.. Bu fotoğrafları düzenlemek ise kullanıcıların için ek bilgi ve beceri gerektiren konusu. Aşağıda belirteceğimiz uygulamaların Hem Android, hemde IOS kullanıcıları tarafından kolayca edinilebilir. En kullanışlı ve ücretsiz uygulamalarımızdan ilki Pixlr. Yazılımı.

Pixlr

Denediğimiz çoğu uygulama arasında birinci sıraya Pixlr adlı fotoğraf uygulamaları göstermek istedik. Gerek sunduğu çeşitlilik gerekse de pratik kullanımı ile her telefonda olması gereken bir uygulama olduğunu biz tavsiye ediyoruz. Filtrelerin çeşitliliği gayet yeterli. Ayrıca profesyonel ayarların sunan uygulama da splash, heal, autofix , sharpen gibi tonlama ayarı yapabileceğiniz hatta etrafınızdaki cisimleri resimden silebileceğiniz birçok özellik mevcut. Uygulama App Store’ da “Pixlr – Photo Editor” Google Play’ de ise “Pixlr – Free Photo Editor” olarak geçmekte.

Prisma

Kendine has filtreleri ile fotoğraf uygulamalarına yeni bir soluk kazandıran Prisma 2. sıramızda yer alıyor. Daha önce hiçbir uygulamada görmediğimiz birkaç efekti, uygulamanın bir anda popüler olmasındaki en büyük etken özelliği kazandırıyor. Sadece efekt ekleyebildiğimiz bu uygulamayı App Store ve Google Play’ de “Prisma” olarak bulabilirsiniz.

Aviary

Yine Prisma fotoğraf uygulamaları gibi, Aviary’ de efektler yanında daha detaylı özellikler sunuyor. Peki Aviary’ nin farkı ne ? Aviary, kendine ait bir sosyal medya ağı tarzı platform bulunduruyor. Kullanıcılar tarih, doğa, spor gibi çok çeşitli kategorilerden birini seçip onunla ilgili resimler çekip paylaşabiliyor. Bu sayede çok fazla yaratıcı içerik ortaya çıkarken kullanımı bir hayli karıştırıyor diyebiliriz. Bu yüzden listemizin 3. sırasında yer vermek istedik. Uygulamaya Google Play ve App Store’ den “Photo Editor by Aviary” yazarak ulaşabilirsiniz.

PS Express

Haberimizde son olarak herkesin bildiği Photoshop uygulamasına yer veriyoruz. Tabi ki CC sürümü kadar çok çeşitlilik ve sınırsız imkan sağlamasını bekleyemeyiz. Uygulama filtre konusunda çeşitliliği az ve ücretli içeriklerde sunuyor. Premium üyeliği aktif ederseniz kendi filtrenizi bile yapma şansınız olduğunu da belirtelim. Uygulamaya Google Play ve App Store için “Adobe Photoshop Express” yazarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca uygulamaların hepsinin ücretsiz olduğunu ve çoğu zaman güncelleme aldığını belirtelim. Mynet tarafından derlenen bu bilgiyi deritel olarak sizlerle paylaşmakta fayda gördü.  Umarız bu bilgiler size faydalı olur.

Birbiral cihazınızı koruyun

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5