Makaleler » Blog » Merak uyandıran açıklama: Kafatasında yeni bir organ bulundu

Merak uyandıran açıklama: Kafatasında yeni bir organ bulundu

Bilim insanları insan kafatasında yaptıkları çalışmada daha önce ne olduğu bilinmeyen bir organ bulduklarını açıkladılar.

Bilim dünyasından şaşırtıcı haberler gelmeye devam ediyor. Radyoterapi ve Onkoloji dergisinde yayımlanan yeni bir makalede, insan vücudundaki dokuları yüksek çözünürlüklü bir makine ile tarayan bilim insanlarını hayrete düşüren bilgiler elde etiiler. Kafatasında burun boşluğunun boğazla birleştiği alana sıkışmış  bir çift büyük tükürük bezi bulduğu açıkladılar.

Araştırma ekibinden Hollanda Kanser Enstitüsü Doktoru Matthijs Valstar, ''Herhangi bir modern anatomi kitabında kulaklara yakın, çenenin altında ve dilin altında olmak üzere sadece üç ana tür tükürük bezi vardır. Şimdi dördüncüsünün olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Valstar, radyasyon tedavisinde zarar gören tükürük bezleri için yeni bulunan tükürük bezinin bir ''yedek organ'' görevi görebileceğini kaydetti.

İnsan vucudunun daha bilinmezlerinin olduğu sonucuna varılan bu yeni bulgular insan yaşamının olumlu etklenmesinde bilgi olarak kullanılabilecek.Trthaber.com da yer alan bilgiler bilim insanları için merak uyandırdı.

www.birbiral.com

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5