Makaleler » Blog » LG İle Hayat Hep Güzeldir!

LG İle Hayat Hep Güzeldir!

LG İle Hayat Hep Güzeldir!

LG markası, günümüzde teknoloji devi olarak tanınan, en çok satan ve en popüler markalardan biridir. LG hangi ülkeye aittir? merak edilen bir konudur ve cevabı Güney Kore’dir. 1947 senesinde Koo ailesinden Hwoi Koo tarafından kurulan firma, ilk olarak plastik alanında iken sonrasında elektronik sektörüne girmiş ve bir dünya devi haline gelmiştir. Devamında petrokimya alanına da giren firma sloganını “Life’s Good” olarak belirlemiştir. LG felsefesi insanlar ve samimiyet kavramlarını birbirine bağlamaktır. LG’nin amacı ise, müşterileri anlayabilmek ve teknolojik yenilikleri kullanarak çözümler ve yenilikler sunmaktır. LG kelimesinin açılımı Lucky - Goldstar’dır. LG olmadan öncesinde de Goldstar markası ile elektronik alanında ciddi ürünler ve satış rakamları yakalanmıştır. LG firması, LG Electronics markası ile tamamen elektronik ürünler alanına hizmet vermektedir. LG Electronics, tüm dünyada 81 yan kuruluş ve toplamında 110’un üstünde çözüm ortaklıkları ile birçok insana da iş imkanı vermekte ve her gün sektörde daha da büyümektedir. LG’nin Türkiye’deki fabrikası 1999 yılında % 50 - % 50 oranıyla Arçelik ortaklığı ile kurulmuş olup, Gebze Organize Sanayi Bölgesindedir.

LG Telefonların Üretimi Durdu Mu?

LG Electronics, bir dönem akıllı telefon sektörüne de iddialı şekilde giriş yapmıştır ancak günümüzde eskisi kadar popüler değildir. LG telefonlar artık üretilmiyor mu diye merak edenler vardır. Cevabı ise nettir; LG marka telefonlar günümüzde yeni ürün olarak piyasaya sürülmemektedir. 31 Mayıs 2021 tarihinden beri LG akıllı telefon üretimi yapılmamaktadır. Ancak satışı devam etmektedir ve sadece stokta kalan ürünlerin satışı yapılmaktadır. LG, telefon sektörüne 2007’de girmiştir. 2009’da dünya satışında 3. sırada yerini almıştır. 2010 senesinde ise Optimus modeli ile Android sisteme yani akıllı telefon alanına giriş yapmıştır.

LG Akıllı Telefon Modelleri

LG marka telefonların en önemli özellikleri pratik, kamera özellikleri iyi ve tasarım açısından kullanışlı ve şıktır. LG telefon modelleri şunlardır; LG K61 - 129 GB, LG K9 - 16 GB, LG Stylus 3, LG K40S - 32 GB ve LG telefon modelleri arasında üretimin durma kararı öncesi en son çıkan model ise; LG Velvet - 128 GB’tır.

birbiral.com teknoloji servisi sundu.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5