Makaleler » Blog » Lenovo'nun Akıllı Telefonları

Lenovo'nun Akıllı Telefonları

Lenovo’nun Akıllı Telefonları

Bu makalemizde genel olarak Lenovo’nun telefonları hakkında incelemeler ve bilgiler paylaşayacağız.

Lenovo’nun Farkı

Çin menşeili bir marka olan Lenovo, yıllardır neredeyse tüm dünyaya teknoloji pazarında sayısızca ürün sundu. Telefondan ziyade daha çok bilgisayarları ile bilinen bu marka, kendileri de yakın zamanda telefon üretimini durdular. Bu hamleden sonra marka, Motorola adı altında telefon üretme kararı aldı.

Markanın En Yaygın Olduğu Ülkeler

Lenovo cep telefonunun en çok kullanıldığı ülke tabi ki Çin. Her ne kadar ülkemizde çok yaygın olmayan bir marka da olsa bazı telefonları ile birçok müşterinin dikkatini çekmeyi başarabildi. Öncesinde genel olarak bu markanın ürettiği telefonların tasarımlarından bahsedelim.

Lenovo Telefonların Tasarımı ve Fiyatı

Daha önceki telefonlardan bahsedecek olursak; eski telefonlarının dış tasarımları diğer telefonlara göre daha kalın bir kasaya sahipti. Ekran gövde oranı ise %70’e ya yakındı ya da bu değerin altındaydı. Parmak izi fonksiyonunu sık sık değişti; kimi zaman önde bir tuş ile bulunurdu, böyle olduğunda bile sanal tuşları kullanmaktan vazgeçmemişlerdi; kimi zaman telefonun arkasında, kameranın altına yerleştirerek kullanım kolaylığı sağladılar. Bunun yanı sıra Lenovo’nun cep telefon fiyatları her zaman uygun olmuştur. Fiyat bandı açısından herkesin ulaşabileceği bir konumda olmasına rağmen yine de ülkemizde çok yaygın bir şekillde kullanılmadı.

Gaming Telefon: Legion Y90

Telefonun teknik özelliklerinden bahsedecek olursak, bu özellikler ile gayet iddialı duruyor: İşlemci olarak SnapDragon 8 kullanılırken grafik gücünü Adreno 730’dan alıyor. 6,92 inç bir ekrana sahip ve aynı zamanda 144Hz yenileme hızı mevcut. Uzun süre boyunca performans sağlayabilmesi adına telefonda 5600 mAh batarya bulunuyor. Sanal ram ile toplamda 22GB ram kapasitesi bulunan bu telefonun depolaması için 512GB olarak tasarlanmış.Telefonun arka kamerası ise 64 megapiksel, ön kamerası ise 16 megapiksel. Ve belki de herkes tarafından en çok ilgi gören kısmı ise telefonun 40 dakika kadar kısa bir sürede tamamen şarj olabilmesi durumu. Bu üretilen Lenovo’nun oyun telefonu fiyatı ise 20 bin liraya kadar dayanıyor.

Lenovo Legion Y70: Bu, 6,67 inç AMOLED ekrana, MediaTek Dimensity 8100 işlemciye, 12 GB'a kadar RAM'e ve 256 GB'a kadar depolama alanına sahip başka bir oyun akıllı telefonu. Ayrıca 64 MP ana kamera, 13 MP ultra geniş kamera ve 2 MP makro kamera da bulunuyor.

Lenovo K13 Not: Bu, 6,5 inç IPS LCD ekrana, MediaTek Helio G85 işlemciye, 4 GB'a kadar RAM'e ve 128 GB'a kadar depolama alanına sahip, bütçe dostu bir akıllı telefondur. Ayrıca 48 MP ana kamera, 2 MP derinlik kamerası ve 2 MP makro kamera da bulunuyor.

Lenovo K12 Pro: Bu, 6,7 inç AMOLED ekrana, Snapdragon 695 işlemciye, 8 GB'a kadar RAM'e ve 256 GB'a kadar depolama alanına sahip orta sınıf bir akıllı telefondur. Ayrıca 64 MP ana kamera, 13 MP ultra geniş kamera ve 2 MP makro kamera da bulunuyor.

Lenovo K12: K12 Pro'nun daha uygun fiyatlı versiyonudur. 6,5 inç IPS LCD ekrana, Snapdragon 680 işlemciye, 6 GB'a kadar RAM'e ve 128 GB'a kadar depolama alanına sahiptir. Ayrıca 48 MP ana kamera, 2 MP derinlik kamerası ve 2 MP makro kamera da bulunuyor.

Bunlar modelleri Lenovo akıllı telefon markasının yalnızca birkaçıdır. Bunlarla birlikte Başka birçok model mevcuttur. Bu akıllı telefon ürünleri içinde ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun olanı seçebilirsiniz.

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5