Makaleler » Blog » Kollektif çalışmanın meyvesi Munzur Su

Kollektif çalışmanın meyvesi Munzur Su

Kollektif çalışmanın meyvesi Munzur Su

Munzur Su A.Ş; Munzur Su 1999 yılında bir araya gelen 14 kişinin öncülüğünde girişimlere başlamıştır. 2005 yılında tesis açıldığı zaman  242 Tunceli kişi tarafından dayanışma esas alınarak çok ortaklı şirkete ulaştı. Günümüze kadar ortaklar Munzur A.Ş. yaşatılması için özverili desteklerini sürdürmeye devam etmektedirler.

2005 yılında su ambalaj ve paketleme ile üretime başlayan şirket bölgede istihdama ve ekonomik gelişmeye önemli bir  katkı sunduğu gibi sağlıklı ve doğal su ile yaşama değer katmaktadır. Tunceli ilinde ihracat yapan tek firma olması, Munzur Su gibi inanç ve kültürün yayılmasında ve hatırlanmasında önemli bir katkı sunmuştur.

Munzur Su, sağlık ve gıda güvenliği kalitesi ile el değmemiş bir coğrafyada Munzur Baba gibi saf, temiz ve ermiş bir kişinin kerameti ile Yüce Tanrı tarafından sunulmuş bir nimettir.

Türkiye’deki 294 kaynak su arasından insan sağlığı açısından yapılan değerlendirmede en yararlı su olarak Munzur Suyun seçilmesi bunun kanıtıdır. Suyun Ph değeri de 8.45’lik oranla Türkiye’nin en iyileri arsında bulunuyor. Uzmanlar yüksek Ph’lı suları özellikle mide rahatsızlığı olanlara ve diyet yapanlara tavsiye ediyor.

Bölgenin fiziki yapısı nedeni ile nakliye ve ulaşım firmanın önündeki en önemli zorluk olarak duruyor. Kurumsallaşma çalışmalarında ilerleme kaydeden firma nakliye maliyetlerinin yüksekliği nedeni ile ürün fiyatlarında diğer firmalara göre yüksek seviyede ürün tüketicilere sunmaktadır.

Nakliye, bayi kanallarındaki eksiklikler gibi sebepler suyun kalitesi için alınan övgülere karşı şikayetler de oluşmaktadır. Munzur su “Efsane Su” sloganı ile sunduğu ürünlerinin dağıtımı ve oluşan taleplerin çözümü için çalışmalarını sürdürmektedir.

Munzur su; bölgede çevre ve insan sağlığı, ekonomik kalkınma, spor, eğitimin desteklenmesi gibi birçok sosyal projede desteklerini sunmaya devam etmektedir.

Munzur Su İletişim


Munzur Su A.Ş Fabrika:

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde, Munzur dağlarının eteğindeki Munzur gözelerinin yakınındadır. Yörenin inanç merkezlerinden olan ve Munzur Baba olarak bilinen ermiş bir kişinin mucizesi ile fışıran Kırk gözeden su kaynağını alır.


  • Ziyaret Köyü – Gözeler Mevkii
  • OVACIK – TUNCELİ
  • Tel : + 90 428 514 42 42
    Fax : +90 428 514 41 94

Üretilen su ürünleri 0.5 lt, 1.5 Lt, 5 Lt ve 19 litre pet su ürünleridir. Türkiye'nin bir çok ilinde bayileri bulunan firma su ürünlerini yurt dışına da ihraç etmektedir.

Munzur Su, bölgede ekonomik zorlukların aşılabileceği ve üretimim başarılı ile olabileceği fikrini aşılaması ve örnek olması önemli bir kazanımdır. Emeği geçen tüm ortaklara özverilerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.  

Not : Bu yazı yerli ürünler ve üreticilerin desteklenmesi için hazırlanmış ve yayınlanmıştır.

Nihat Vural - birbiral.com proje yöneticisi

12/11/2019

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5