Makaleler » Blog » Kaza tespit tutanağı artık Akıllı Telefon uygulaması

Kaza tespit tutanağı artık Akıllı Telefon uygulaması

Telefon üzerinden kaza tespit tutanağı kolaylığı

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından geliştirilen son uygulama sayesinde kaza tespit tutanakları akıllı telefonlar üzerinden hazırlanacak.

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezince (SBM) “mobil kaza tespit tutanağı” himetini vatandaşlarınkullanıma sunuldu.

SBM’den verilken bilgiye göre, sürücüler kaza yapmaları halinde hazırlamaları gereken kaza tespit tutanaklarını kağıt form ve kaleme ihtiyaç duymaksızın akıllı telefonlar aracılığıyla hazırlayabilecekler. Sürücüler için birçok sağlayacak olan tutanağı doldurmak için tutanak düzenleyecek taraflardan birinde akıllı telefon bulunması yeterli olacak.

Araç plakası ve TC kimlik numarası ile birçok bilgiyi otomatik dolduran uygulama, bu sayede kullanıcıların  hızlı ve kolay kaza bilgisini sisteme giriş imkanı sağlıyor.

Uygulama ile hızlı ve hatasız dönem

Yeni uygulama ile Hatalı tutanak tutulmasını  ortadan kaldıran uygulama, sigorta şirketlerinin poliçe bilgilerine hızlı erişimi, kazaya neden olan alanların hızlı ve kesin tespiti, kaza tutanağının anında sigorta şirketlerine iletilmesi gibi önemli avantajlar kazazadelere sunuyor.

Uygulama sayesinde , coğrafi kod bazlı kaza istatistiklerinin oluşturulması ve sigorta  suistimallerin azaltılması konusunda da sektöre büyük katkı sağlayacak.

Dünyada ilk olma özelliği taşıyan mobil kaza tespit tutanağıyla kazaların sebebiyet verdiği trafik yoğunluğunun büyük ölçüde azaltılmasına katkı sunması ve kaza yapan sürücülerin işlerini büyük oranda azaltması bekleniyor.

Akıllı telefon sahibi olan kişilerin yüksek ücretler ödeyerek aldıkları cihazlarını daha etkin ve verimli kullanmaları gerekir. Bu uygulamalardan biri de kaza tutanaklarının hazırlanması.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5