Makaleler » Blog » Kayıp Apple Nasıl Bulunur?

Kayıp Apple Nasıl Bulunur?

Kayıp Apple Nasıl Bulunur?

Kayıp apple, ipad ya da ipod touch kaybolma veya çalınma durumunda iphone güvenliği bu süreçte oldukça önemli bir rol oynamaktadır. İphone Android’den daha güvenli olsa da bu tarz durumlarda güvenliğin sağlanmış olması da önemlidir. Kayıp apple bulmak için gerekli güvenlik önlemleri vardır bunları bilip uygulamanız cihazınız açısından daha güvenilir olacaktır.

Apple Kaybolmadan Önce Alınabilecek Önlemler

Iphone şifresi oluşturmak, telefonunuz çalınır ya da kaybolursa kişinin telefonunuza erişmesini engellemiş olursunuz. Telefon kaybolduktan sonra dahi Iphone’umu Bul uygulaması kullanıp şifre oluşturmalısınız. Ancak daha öncesinde bu şifreyi oluşturmanız daha güvenli olacaktır. Uygulamayı etkinleştirmeniz sizin ya da yetkili kişilerin cihazınızın yerine ulaşmasını sağlar.

İphone cihazınızda touch ID veya Face ID kullanmalısınız. Cihazınız iphone parmak izi tarayıcısı desteklemekteyse bu özelliği aktif etmeniz faydalı olacaktır. Aynı durum İphone X modelindeki Face ID için de gerçi olmaktadır. İphone cihazınızın kilidini açmak için parmak izi ya da yüz tanıma özelliği kullanmanız diğer parola özelliklerinden çok daha güvenlidir.

Iphone gizlilik ayarlarını kontrol etmek de güvenlik için önemlidir. Iphone yedeklemelerini şifre ile korumanız verilerinizin güvenliğini sağlama almak demektir. Kayıp Apple durumunda başka kişilerin verilerinize erişimini engellemiş olacaksınız.

Apple Kaybolduktan Sonra Ne Yapılır?

 • Konumu görüntülemek
 • Ses çalma
 • Kayıp modunu etkinleştirmek
 • Uzaktan silme
 • Bulunduğu zaman bildirmek
 • Unutulduğunda bildirmek

Kayıp bir cihazı Kayıp Moduna geçirmek için:

 • Bul uygulamasını başka bir Apple cihazında veya iCloud.com'da açın.
 • Apple Kimliğinizle giriş yapın.
 • "Cihazlar" sekmesine dokunun.
 • Cihaz listesinden kayıp cihazı seçin.
 • "Kayıp Olarak İşaretle" düğmesine dokunun.
 • Cihazın ekranında görüntülenecek özel bir mesaj girin.
 • "Etkinleştir" düğmesine dokunun.

Icloud üzerinden telefonu bulmak İphone’umu bul uygulamasından cihaz açık olduğu takdirde cihazın o an bulunduğu konumu öğrenebilirsiniz. Kapalı ise en son ki konumuna ulaşabilirsiniz. İcloud üzerinden alarm çalmak, İphone ya da ipad cihazınız açık konumdaysa en yüksek ses alarm çalması sağlanabilir. İcloud üzerinden telefonunuzda özel verilerinizi silebilirsiniz. Cihazı kayıp olarak etkinleştirdiğinizde kilitlemiş olur ve bilgilerinizi güvende tutabilirsiniz. Hırsızlık ve kayıp talebinde bulunabilir ve bu sayede AppleCare+ dahilinde İphone değişikliği yapabilirsiniz.

Kayıp bir Apple cihazını bulmaya genel yöntemler

iCloud hesabınızı kontrol edin. Cihazınızda Bul'u etkinleştirdiyseniz konumunu görmek için iCloud hesabınızı da kontrol edebilirsiniz. Bunu yapmak için iCloud.com'a gidin ve Apple Kimliğinizle oturum açın. Daha sonra "iPhone'umu Bul" simgesine tıklayın.

Sosyal medyayı kullanın. Cihazınızı halka açık bir yerde kaybettiyseniz, sosyal medyada bu konuda paylaşım yapmayı deneyebilirsiniz. Cihazınızın açıklamasını ve onu kaybettiğiniz konumu eklediğinizden emin olun.

Yerel polis departmanınızla iletişime geçin. Kaybolan cihazınızı diğer yöntemlerden herhangi birini kullanarak bulamazsanız yerel polis departmanınızla iletişime geçebilirsiniz. Cihazınızı bulmanızda size yardımcı olabilirler.

Bir apple ürününüzü kaybettiyseniz İOS ya da İpadOS’in son güncellemesi olan bir ürünle bul uygulamasını kullanabilirsiniz. Kayıp apple sorunlarında bu yollar izlenmekte olup öncesinde söylenen önlemler alınması durumunda cihazınıza daha rahat ulaşabilirsiniz.

Apple aksesuarları sponsoru deritel teknoloji tutkunlarının yanında.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5