Makaleler » Blog » İphone'da Silinen Veriler Nasıl Kurtarılır?

İphone'da Silinen Veriler Nasıl Kurtarılır?

İphone’da Silinen Veriler Nasıl Kurtarılır?

İphone’da silinen verilerin kurtarılması, İphone kullananlar için oldukça önemli bir konudur. Genellikle özel bilgilerimizi ve kaybetmek istemediğimiz fotoğraf, video ya da konuşmaları telefonumuzda saklarız. Yanlışlıkla silinen İphone verilerini birkaç yöntem ile geri getirebilirsiniz. İphone’da silinen verilerin kurtarılması nasıl olur ve uygulama kullanılması gerekir mi?

İphone’da iCloud ile Silinen Verileri Kurtarma

İphone iCloud hesabıyla veri kurtarma sayesinde silinen verilerinizi yaklaşık olarak 30 gün içerisinde kurtarmanız mümkündür. Bunun için öncelikle iCloud hesabınıza girin ve sağ alt kısımdaki son silinenler seçeneğine tıklayın. İsterseniz tümünü kurtar seçeneğiyle tüm silinen verilerinizi ya da özel olarak kurtarmak istediğiniz dosyaları seçerek kurtarabilirsiniz. Ancak bu kurtarma işlemini yapabilmeniz için telefonunuzdan verileri kalıcı olarak silme işlemi yapmamış olmanız gerekmektedir. Verilerinizi kalıcı olarak silmiş olmanız halinde iCloud ile veri kurtarma işlemini yapmanız mümkün değildir.

Veri Kurtarma Programları ile Verileri Kurtarma Yöntemi

İCloud hesabında bir sorun çıkması halinde veri kurtarma programları kullanarak İphone’de silinen verileri geri yükleme işlemi yapabilirsiniz.

İMyFone D-Back İphone Data

Bu uygulama sayesinde İphone’de silinen rehber, whatsapp konuşmaları, fotoğraflar ve videolar gibi pek çok verilerinizi geri yükleyebilirsiniz. Normal şartlarda ücretli bir uygulamadır ancak yükledikten sonra kısa süreliğine deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Uygulama hem iCloud hesabındaki verileri hem de iTunes hesabınızdaki verileri kurtarabilmektedir. Uygulamaya girdiğinizde Smart Recovery seçeneği ile yedeklediğiniz ya da yedeklemediğiniz tüm verilerinizi yalnızca üç adımda kurtarabilirsiniz.

  • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra başlat seçeneğine tıklayarak önünüze gelecek olan ekranda verilerinizi kaybetme biçiminizi belirtmeniz gerekmektedir.
  • Verilerinizi kaybetme biçiminizi belirledikten sonra uygulama verileri taramaya başlıyor ve bulduklarını size gösteriyor.
  • İsterseniz tüm verileri ya da istediklerinizi seçerek telefonunuza geri indirebilirsiniz.

Hangi Durumda Silinmiş Veriler Kurtarılamaz?

İphone’de silinmiş verilerin kurtarılamadığı durumlar olmaktadır. Bunların başında iCloud hesabında silinen verilerin güvenlik amacıyla şifrelenmesi vardır. Bu şifre kırılamaz ve sizin daha önceki belirlediğiniz şifrelerden başka bir şifredir. Bulmak istediğiniz verilerin iCloud hesabında yedeklenmeme ihtimali de silinen verilerin kurtarılmasının bir başka engelidir.

Deritel Apple İphone deri kılıf ve aksesuarları sanal marketi.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5