Makaleler » Blog » İphone WİFİ'ye Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü

İphone WİFİ'ye Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü

İphone WİFİ’ye Bağlanmıyor Sorunu ve Çözümü

İphone WİFİ’ye bağlanmıyor sorunu, İphone kullanıcılarının bazen yaşadıkları bir durumdur. Telefonun WİFİ ayarlarında bir değişim yapılmamasına rağmen İphone kullanıcıları telefonlarının WİFİ’ye bağlanmadığını belirtmektedir. İphone telefonlarda ağ bağlantısı ile ilgili bir sıkıntı olduğu zaman, ağ isminin alt tarafında küçük sarı bir ünlem sembolü belirir. Bu sembol İphone’nin ağ bağlantısında bir sıkıntı olduğu anlamına gelir. Böyle bir durumda kalmanız durumunda, İphone WİFİ’ye bağlanmıyor sorunu neden olur ve nasıl çözülür?

İphone Ağ Bağlantısı Sorunu Neden Olur?

İphone ağ bağlantısı sorunu, bazen İphone’nin donanımında olan bir sorundur. Bu durumda siz bir işlem yapmadan dahi telefonun ağ bağlantısı gidebilir ve ne yaparsanız yapın tekrar düzelmez. Böyle bir durumda yapmanız gereken telefonunuzu teknik servise göndermektir. Fakat telefonun donanımında bir sorun olmadan belirli zamanlarda da telefon ağ bağlantısını kesebilir. Bunun sebebi İphone’nun bazı zamanlarda yazılım hatalarının oluşmasıdır. Yazılım kaynaklı bir hata ise birkaç işlem ile düzeltmeniz mümkündür.

İphone WİFİ’ye Bağlanmıyor Çözümü

İphone bağlantı sorununun çözümü birkaç adımda kolayca çözülmektedir. Öncelikle WİFİ bağlantınızın gittiğinden ve bu bağlantının ağ kaynaklı değil İphone kaynaklı bir sorun olduğundan emin olun. Bunun için birkaç farklı WİFİ ağına bağlanmayı deneyebilirsiniz. Bağlantı sorununun İphone kaynaklı bir sorun olduğuna emin olduktan sonra İphone ağ bağlantısı kurmak için yapmanız gerekenler:

  1. İphone’nun ayarlar bölümüne gidip, genel daha sonra ağ ayarları seçeneklerine tıklamalısınız. 
  2. Ağ ayarları kısmından ağ ayarlarını sıfırla seçeneğine tıklayarak, ağ ayarlarınızı sıfırlamalısınız.
  3. Telefonunuz yeniden başlatılacaktır. Şifrelerinizi girerek telefonunuzu tekrar açmanız gerekmektedir.
  4. Ağ ayarlarının sıfırlanmasıyla daha önce kaydedilmiş olan tüm WİFİ ağları silinmiş olacaktır.
  5. Bağlanmak istediğiniz WİFİ ağının şifresini yeniden girerek bağlanmayı deneyin.

iPhone'unuzun Wi-Fi bağlantı sorunu için dikkat etmeniz gereken bazı ek noktalar şunlardır:

  • Wi-Fi ağının düzgün çalıştığından emin olun. Çalışıp çalışmadığını görmek için başka bir cihazı Wi-Fi ağına bağlamayı deneyin.
  • iPhone'unuzun Wi-Fi ağının kapsama alanında olduğundan emin olun. Yönlendiriciden çok uzaktaysanız Wi-Fi sinyali çok zayıf olabilir.
  • iPhone'unuzun yazılımının güncel olduğundan emin olun. Apple sıklıkla Wi-Fi sorunlarını çözen yazılım güncellemeleri yayınlar.

İphone sorunsuz olarak WİFİ ağına bağlandıysa WİFİ bağlanmama sorunu donanım kaynaklı değildir. Böyle bir durumla tekrar karşılaşmanız durumunda yapmanız gereken adımlar bunlardır. Ancak telefonunuzda bulunan tüm ağ ayarlarını sıfırladığınızı unutmayın. Bu şifrelerinizi girdiğiniz ve daha önce kayıtlı olduğunuz sitelerdeki şifrelerinizin de gitmesine neden olabilir. Bu yüzden WİFİ sorunu yaşamamanız durumunda ağ ayarlarını sıfırlamanız tavsiye edilmemektedir.

Deritel Apple iPhone aksesuarları markası.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5