Makaleler » Blog » Iphone Sistem Dosyaları Nasıl Silinir?

Iphone Sistem Dosyaları Nasıl Silinir?

Iphone Sistem Dosyaları Nasıl Silinir?

Iphone kullanıcıları en çok sorun yaşamakta oldukları ve şikayet yaşadıkları durumlar içinde Iphone sistem dosyaları nasıl silinir? Sorusunun yanıtını merak etmektedir. Dosyalar çok fazla yer kaplamakta olduğu için sistem dosyalarının ortadan kaldırılması yani silinmesi gerekmektedir. Safari tarayıcısı telefonda yer almakta olup web sitesi verilerini ve çevrimdışı okuma listesini silip telefonda alan açabilirsiniz. Uygulamalarda yer alan ön belleğin temizlenmesi uygulama açsından da alan yaratmaktadır. Ayrıca telefonda kullanılmayan uygulamaların silinmesi de ekstra olarak telefonda alan oluşturur.

Sistem dosyalarına erişmek anlamına gelen safari tarayıcı ön belleği, e – posta önbelleği ve posta ekleri, ön bellek dosyaları, IOS tarafından oluşturulan önbellek ve diğer sistem dosyaları Iphone saklama alanı içinde yer almakta olup hepsine ulaşabilirsiniz. Sistem dosyalarına nasıl erişilir? Sorusu için b u yolu denemelisiniz. Buradaki diğer depolama alanı temizliği ile depolama alanında büyük bir boşluk oluşturulmuş olacak ve telefonunuzu boşaltmış olacaksınız.

Iphone Sistem Dosyaları Kaç GB?

Özellikle depolama alanı konusunda çok fazla yer kaplayan sistem dosyaları X model kullanıcıları 256 GB olan bir sistemde 234 GB olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca 64 GB bir sistemde 32 GB sistem dosyası bulunmaktayken depolama alanının yarısını sitem dosyaları oluşturmaktadır. Bu da Iphone sistem dosyaları kaç GB? Sorusunun yanıtını ortaya çıkarmaktadır. Bu da sistem dosyalarının cihazda modelin yarısı kadar yer kapladığını bizlere göstermektedir.

Iphone Sistem Dosyaları Nasıl Görünür?

İlk olarak ayarlar kısmına girilerek genel sekmesine gelip burada Iphone saklama alanı kısmı tercih edilmelidir. Burada verilerin ortamları, uygulamalar, fotoğraflar ve diğer olarak kategoriler görmektesiniz. Birçok veri, fotoğraf ve dosyalar burada bulunduğundan diğer kısmı sayesinde sistem dosyalarına da ulaşılmaktadır. Iphone sistem dosyaları nasıl görünür? Sorusu için  bu adımların izlenmesi yeterli olmaktadır.

Depolama alanını boşaltma işlemleri sayesinde telefonunuzda çok dazla yer açılarak istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Sistem dosyalarının cihazdan gitmesiyle ciddi anlamda boşluk oluşması sağlanmaktadır. Bunu sağlamak için de Iphone sistem dosyaları nasıl silinir? Sorusunun yanıtını bilmek de yeterli olmaktadır.

Deritel iphone aksesuarları online marketi.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5