Makaleler » Blog » İPhone - Her Zaman Farklı! Her Zaman En İyi!

İPhone - Her Zaman Farklı! Her Zaman En İyi!

İPhone - Her Zaman Farklı! Her Zaman En İyi!

İphone, 1 Nisan 1976 yılında Steve Jobs, Ronald Wayne ve Steve Wozniak tarafından Apple bilgisayar satışını yapabilmek amacı ile kurulmuş olup, Apple tarafından üretilip tasarlanmış, internet fonksiyonları geniş akıllı cihazlar olarak bilinmektedir. İphone, Amerika Birleşik Devletleri’ne ait olan, Çin’deki Foxconn firması tarafından üretilmektedir. Foxconn firması, sadece Çin’de değil, Malezya, Güney Kore, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerde de birçok fabrikaya sahip önemli bir firmadır. İphone ilk modelini 2007 yılında tanıtmış ve o yıldan bu yana halen daha farklı geliştirdiği modeller ile,  dünyada en çok tercih edilen telefon markası haline gelmiştir. İphone ne anlama gelir sorusuda çok merak edilmektedir. “İ” harfinin apple için ne anlama geldiğini, Steve Jobs şu sözleri ile açıklamıştır; İnternetin yanı sıra, bağımsız (individual), öğrenen (instruct), bilgilendiren (inform) ve ilham veren (inspire) anlamına gelir. İphone günümüzde en iyi telefon markaları arasında 1. sıraya yerleşmeyi başarmıştır. 

İphone Farkı Nedir?

Uzun ömür ve dayanıklılık, telefon araştırmalarında aranılan çok önemli bir kriterdir. İphone, otomatik güncellemeleri sayesinde telefonunuzu en son geliştirmelerde hep güncel tutarak diğer telefonların aksine bu sayede, daha uzun süre koruma olanağı ve dayanıklılık sunmaktadır. Ayrıca telefon kasasının sağlamlığı ve suya dayanıklılığı ise telefon almak için ilk aranılan özellikler arasındadır. Apple kullanıcıları, İphone ve MacBook gibi ürünlerine duydukları ilgi ve hayranlığın sebebi, iyi bir donanım ve yazılıma sahip kaliteli tecrübelerinin yanı sıra ürün tasarımlarının da daha kaliteli olmasıdır. İphone telefonları güncel tutma konusunda Android telefonlardan daha iyi olduğundan, kullanım süresi olarak en 5 yıl boyunca hiç bir sorun yaşamadan, tüm yazılım ve güvenlik güncellemelerini alarak, Horace Dediu isimli bir analistin açıklamasına göre telefon kullanım ömrünü yaklaşık olarak 4,5 ve 6 yıla kadar uzamaktadır. Bu sayede İphone telefonlar diğer telefonlardan daha değerli bir konumda olmaktadır.

İphone Modelleri Hangileridir?

İphone, 2007 yılından bu yana birçok farklı modelliyle karşımıza çıkmaktadır. 14 modelle karşımıza çıkan İphone ilk 5 modelinde 3,5 inç ekranı varken diğerlerinde değişim yapmış ve 4 inç ekran a çıkmıştır. İphone Modelleri; 1. nesil İphone, İphone 4,5,6,7,8, İphone X, İpone 11,12,13, İphone SE ve son çıkan model İphone 14’tür.

Bu modellere ait plus, Max, Pro Max serileri de ürün çeşitliliğini artıran seçenekler olmuştur. Apple markası başarısını zorlayan etkenler olsa da liderliğini sürdüreceği ön görülüyor.

iPhone 14, Apple'ın en yeni akıllı telefonu. 16 Eylül 2022'te piyasaya sürüldü ve dört modelde sunuluyor: iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max.

iPhone 14'ün diğer dikkat çekici özellikleri arasında şunlar yer alıyor: Apple marka İphone 14 serisi Yeni bir tasarıma, yeni bir çipe, yeni bir kamera sistemine ve bir dizi başka yeni özelliğe sahip.

iPhone 15 serisi yolda

iPhone 15, Apple'ın Eylül 2023'te piyasaya sürüleceği bekleniyor. iPhone 15 için söylenen en büyük değişikliklerden biri USB-C şarj bağlantı noktasına geçiş.

iPhone 15 için beklenen bir diğer değişiklik ise yeni periskop zoom lensinin tanıtılması. Bu, iPhone 15'in 10x'e kadar optik yakınlaştırma seviyelerine ulaşmasını sağlayacak. Bu değişiklik şu anda iPhone 14 Pro Max'te mevcut olan 3x optik yakınlaştırmaya göre önemli bir gelişme olacaktır.

Akıllı telefon sektörünün öncülerinden Apple bu yeni modeli ile de ilgi göreceğe benziyor.

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5