Makaleler » Blog » iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Garanti sorgulaması, kullanmakta olduğunuz cihazın garanti süresinin bitip bitmediğini öğrenmek için kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Son yılların en büyük firmalarından biri olan Apple, kaliteli ürünler üretiyor olsa da ister istemez elektronik cihazlarda birtakım sıkıntılar ortaya çıkabiliyor. Bu durumda, cihazın garantisinden faydalanmak önemli oluyor. Cihazlarında problem yaşayan iPhone kullanıcıları garanti sürelerinin dolup dolmadığını merak ediyor. Bunu öğrenmenin tek yoluysa garanti sorgulamak. iPhone cihazlarınızın garanti süresinin devam edip etmediğini sorgulayabilmenizi için farklı yöntemler mevcut. Peki iPhone garanti sorgulaması nasıl yapılıyor?

1. iPhone Ayarlar ile Garanti Sorgulaması

iPhone garanti süresini öğrenebilmek için kullanabileceğiniz en pratik yöntemlerden biri ayarlar seçeneğinden kontrol etmek. Bunun için yapmanız gereken ise oldukça basit:

  • Kullanmakta olduğunuz iPhone cihazınızda “Ayarlar” kısmına gidin.
  • Ayarları açtıktan sonra çıkan seçenekler arasından “Genel” sekmesini seçmeniz gerekiyor.
  • Son olarak ise “Hakkında” kısmına tıklayarak işlemi tamamlıyorsunuz.

“Hakkında” kısmını açarak kullanmakta olduğunuz cihazın pek çok özelliğini öğrenebilmeniz mümkün. Açılan sayfada çıkan bilgiler arasında “Seri Numarası” kısmının altında ise garanti durumunuz ile ilgili bilgiler ile karşılaşacaksınız. Buradan garanti sürenizin dolup dolmadığını öğrenebilir, garantiniz devam ediyorsa ne zaman dolacağı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

2. Apple Destek Uygulaması ile Garanti Sorgulaması

Apple Destek, kullandığınız tüm Apple cihazları hakkında kolaylıkla bilgi edinebileceğiniz bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama resmi olarak Apple’a ait. Uygulama üzerinden iPhone cihazınız hakkında birçok bilgiye erişmeniz mümkün. iPhone garanti süresi nereden öğrenilir sorusuna yanıt arayanlar Apple Destek uygulamasını kullanarak sorularına cevap bulabiliyor. Uygulama üzerinden garanti sorgulaması yapabilmek için öncelikle AppStore üzerinden uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Uygulamada cihazınızla ilgili çeşitli bilgiler ve yardım almak isteyebileceğiniz konular hakkında bir liste karşınıza çıkıyor. “Aygıt Ayarları” seçeneğini kullanarak cihazının model ve sürüm bilgileri, seri numarası gibi pek çok bilgiye kolaylıkla erişebilirsiniz. Apple Destek ile garanti sorgulama yapabilmek için aygıt ayarlarının hemen altında garanti kapsamı bilgileri kısmını bulmanız gerekiyor. Bu kısımdan garanti sorgulamasına ilişkin gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

Deritel Apple iphone aksesuarları marketi tekolojikariyer.com sponsorudur.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5