Makaleler » Blog » iPhone Fotoğraf İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

iPhone Fotoğraf İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

iPhone Fotoğraf İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

iPhone fotoğraf isim değiştirme çok kolay bir işlemdir. Yazıda bahsettiğimiz adımları takip ederek siz de iPhone fotoğraf isim değiştirme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

iPhone’da Fotoğraf Adı Nasıl Değiştirilir?

iPhone telefonlar son yılların gözde telefonları arasında yer almaktadır. iPhone’nun kendi işletim sistemi olan IOS üzerinden birçok işlemi gerçekleştirmek yeni kullanıcılar için ilk etapta karışık gelebilir. Özellikle daha önce android telefonlardan birini kullandıysanız IOS size daha da karışık gelebilir.

Kendine has tarzı ve işletim sistemi ile öne çıkan iPhone telefonların ülkemizde de çok sayıda kullanıcısı bulunmaktadır. iPhone telefonunuz varsa ve fotoğraflarınızı nasıl isimlendireceğinizi bilmiyorsanız bu yazı tam olarak size göre. Aslında fotoğrafları isimlendirme görevi iPhone cihazınızın kendi sistemine ait. Telefonun sistemi fotoğrafları otomatik olarak isimlendiriyor. Otomatik isimlendirmeyi değiştirmek, fotoğraflarınızı özelleştirmek ve istediğiniz zaman kolaylıkla erişmek istediğinizde yapmanız gereken birkaç işlemi takip ederek bu isteğinize ulaşabilirsiniz.

İlk olarak fotoğraflarınızın depolandığı klasörü açın. Ardından yeni bir isim vermek istediğiniz fotoğrafın üzerine tıklayın. Fotoğraf açıldıktan sonra paylaş seçeneğine tıklayarak işleme devam edin. Paylaşa tıkladıktan sonra alt tarafta karşınıza çıkacak olan dosyalara kaydet seçeneğine tıklayın. Önünüze gelecek olan ekran iCloud Drive hesabınızdan bir klasör seçin. Ardından dosyalarınızın bulunduğu alana gidin ve fotoğrafınızı paylaştığınız iCloud Drive dosyasını açın. Paylaştığınız fotoğrafı dosya içinde bulun ve fotoğrafın üzerine bir müddet basın. Önünüze gelecek olan seçeneklerden adını değiştir seçeneğine tıklayın. Daha sonra fotoğrafa vermek istediğiniz adı yazıp bitti yazısına tıkladığınızda işleminiz başarıyla gerçekleşmiş olacaktır.

iPhone telefonunuzda bulunan fotoğraflarınızın ismini değiştirmek için yazıda bahsedilen adımları takip etmeniz yeterlidir. Bu işlemi yapabileceğiniz uygulamalar da mevcut. Ama bu uygulamaları kullanmak yerine telefonunuzda bulunan dosyalar klasöründen faydalanarak fotoğraf isim değiştirme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ek başka bir işleme ihtiyacınız yoktur. Ek olarak iPhone cihazınızda bulunan fotoğrafların isimlerini değiştirmeden önce işletim sisteminin güncel olup olmadığını da kontrol edin. Eğer güncel değilse güncelleme işlemini yaptıktan sonra yukarıda belirtilen adımları takip etmeniz gerekir.

Apple İphone kılıf ve aksesuar seçenekleri için deritel.com sanal mağazasına sizleri bekleriz.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5