Makaleler » Blog » İphone'da Video Çekerken Ses Kaydı Yapmama Sorunu

İphone'da Video Çekerken Ses Kaydı Yapmama Sorunu

İphone’da Video Çekerken Ses Kaydı Yapmama Sorunu Nasıl Çözülür?

Kullanıcıların sorduğu iphone’da video çekerken ses kaydı yapmama sorunu nasıl çözülür? Sorusunun cevabı burada. İphone telefonlarda birçok özellik bulunuyor ve bu özelliklere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Telefon kamerasından video çekmek isteyen kullanıcılar genelde İphone kameralarını tercih ediyor. Kaliteli görünüm ve sistemiyle herkesin beğendiği İphone telefonlarda da ara ara bazı sorunlar meydana gelebiliyor. Bu sorunlardan birisi de video çekerken ses kaydı almama sorunudur. Bu sorunun çzöümü için birden fazla seçenek kullanılabilir.

Belirli nedenlerden dolayı video çekerken ses kaydı yapmayan İphone telefonlarda bu sorun rahatça çözülebilir. Kullanıcılar için birkaç yöntem bulunur ve bu yöntemler ile video alırken ses kaydı yapamama sorunu ortadan kalkar.

İphone Video’da Ses Kaydı Çıkmama Sorunu Çözümü

İphone telefonda video çekerken yaşanan ses kaydı çıkmama sorununun çözümü oldukça basittir. Bu çözüm ise şu şekildedir;

  • İlk önce video bölümünden çıkılır.
  • Telefondan normal bir müzik açılır.
  • Bluetooth üzerinde bağlı cihazlara bakılır. Varsa devre dışı bırakılır.
  • Cihaz yeniden başlatılır.
  • Telefon kapları bazen hoparlörün çalışmasına engel olmaktadır. Varsa telefon kılıfı çıkarılır ve tekrar denenir.
  • Cihazın mikrofonunun temizlenmesi de gerekli olabilir. Mikrofon temizlenir ve tekrar denenir.

Bu şekilde iphone’da yaşanan videoda ses kaydı çıkmama sorunu ortadan kaldırılabilir. Bu seçenekler iphone telefonlar üzerinde işe yarayabilecek seçeneklerdir. Kolayca uygulanabilirler ve genellikle olumlu sonuçlar meydana gelir. İsteyen iphone kullanıcıları bu çözümleri deneyerek telefonlarını kontrol edebilirler.

İphone Video Çekerken Ses Kaydı Neden Alınmıyor?

İphone telefon kullanıcıları iphone video çekerken ses kaydı neden alınmıyor sorusunu devamlı soruyor. Bunun birçok nedeni olabilir. Örneğin cihazın bluetooth seçeneği açıksa bu ses kaydı alımına engel olabilir. Bununla birlikte telefonların mikrofronlarında toz ve kir bulunması ya da dışardan başka bir hasar alınması da ses kaydı alınmamasına neden olabilir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda tetelefonun temiz ve dikkatli kullanılması gerektiği ortaya çıkmaktadır.

İşte, iphone’da video çekerken ses kaydı yapmama sorunu nasıl çözülür ve bu sorunun nedenleri nelerdir sorusunun cevapları bu şekildedir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5