Makaleler » Blog » iPhone Cihazları Arasında Fotoğraf Transferleri Nasıl Yapılır?

iPhone Cihazları Arasında Fotoğraf Transferleri Nasıl Yapılır?

iPhone Cihazları Arasında Fotoğraf Transferleri Nasıl Yapılır?

Fotoğraf transferi, günümüzde cep telefonu kullanıcılarının en çok yaptığı paylaşım uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Ancak kimi zaman kullanıcılar için fotoğraf paylaşımı sırasında aktarılan fotoğrafların kalitesinin düşmesi bir problem haline geliyor. Günümüzde pek çok sosyal medya uygulaması aracılığı ile fotoğraf paylaşmak mümkün olsa da insanlar fotoğraf kalitesini düşürmeden nasıl fotoğraf paylaşımı yapabileceklerini merak ediyor. Dolayısıyla iPhone kullanıcıları da bu soruya yanıt arayanlar içerisinde. Peki iPhone kullanıcıları kaliteyi düşürmeden nasıl fotoğraf paylaşımı yapabilir? iPhone cihazları arasında fotoğraf transferi nasıl yapılır?

iPhone Fotoğraf Paylaşımı

iPhone cihazları arasında fotoğraf paylaşımı elbette pek çok yöntemle gerçekleştirilebiliyor. Günümüzde iPhone kullanıcıları da WhatsApp, Instagram, Facebook gibi pek çok sosyal medya uygulaması üzerinden kolaylıkla fotoğraf paylaşabiliyor. Kaliteyi düşürmeden fotoğraf paylaşmak için ise iPhone cihazları arasında fotoğraf transferi yapabilmek için birkaç yöntem mevcut.

1. AirDrop ile Fotoğraf Transferi

İki iPhone arası fotoğraf alışverişi AirDrop ile gerçekleştirilebiliyor. Ancak AirDrop ile yapılan fotoğraf transferleri fotoğraf kalitesini düşürmese de biraz uzun sürebiliyor. Çünkü fotoğraflarınızı tek tek atmak durumunda kalıyorsunuz.

2. iCloud ile Fotoğraf Transferi

iPhone cihazlar arasında iCloud ile fotoğraf transferi işlemlerinizi yapabilmeniz de mümkün. Bulut sisteminden yararlanan bir veri tabanı olan iCloud, özellikle insanlar tarafından eski iPhone cihazlarından yeni iPhone cihazlarına fotoğraf aktarımı yapabilmek amacıyla kullanılıyor. Bunun için öncelikle transfer etmek istediğiniz fotoğrafları Apple hesabınızı kullanarak iCloud’a aktarmanız gerekiyor. Sonrasında ise başka bir cihaz üzerinden aynı hesabı kullanarak iCloud’a bağlanarak fotoğraflarınızı kalitesi düşmeden yeni cihazınıza alabilirsiniz.

3. Google Fotoğraflar ile Fotoğraf Transferi

Bu yöntem yine iCloud ile fotoğraf transferi yöntemine benzer olarak çalışıyor. Öncelikle telefonunuzda bulunan ve transfer etmek istediğiniz fotoğrafları yine hesabınız ile Google servisine aktarmanız gerekiyor. Bunun için Google Fotoğraflar uygulamasını indirmeniz gerekebilir. Daha sonra aynı uygulamayı diğer cihaza da indirerek aynı hesap ile uygulamaya giriş yapmalısınız. Hesabınızı açtıktan sonra istediğiniz fotoğrafları cihaza alabilir, Google Fotoğraflar ile kolaylıkla fotoğraf transferi yapabilirsiniz.

Deritel Apple İphone aksesuarları markası, teknoloji dostlarına ile.

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5