Makaleler » Blog » İOS ve Android Cihazlarda QR Kod Nasıl Taranır?

İOS ve Android Cihazlarda QR Kod Nasıl Taranır?

İOS ve Android Cihazlarda QR Kod Nasıl Taranır?

İOS ve Android cihazlarda QR kod tarama işleminin nasıl yapılacak olduğu da kullanıcılar tarafından çok sık şekilde sorgulanmaya başlanıyor. İOS ve Android cihazlarda QR kod nasıl taranır bilmeyenler ve yapmak isteyenler için hangi işlemlere başvurması gerektiklerine dair bilgilere yer verdik. QR tarama yapacak olanlar çok basit şekilde bu işlemleri gerçekleştirme şansına sahip olabilir. İzlenmesi gereken önemli yollardan biri ise şu şekildedir.

*Cihazınızın Android telefon ya da tabletinizde kamera uygulama kısmını açmalısınız

*Kamera bölümünü ise QR koduna doğru çevirmeye başlayın

*Android telefonda görülen Banner bölümüne tıklayın

*Oturum açma işlemi sorunsuz şekilde yapıldıktan sonra daha sonra ekranda karşınıza çıkacak talimatları tek tek yerine getirmeye başlayın

İOS ve Android Cihazlarda QR Kod Tarama

QR kod, makinelerde geçerli bir yeni sistem olarak karşımıza çıkıyor. QR kod taraması ile artık cafelerde, bankalarda birçok işlemleri sorunsuz şekilde yapabilmeniz mümkün olur. Fakat burada önemli olacak ise cihazlarda QR tarama yapılabilme aktifliğinin olmasıdır. Bunun için ise tarama nasıl yapılır yukarıda belirtmiş olduğumuz önemli adımları izleyerek bunu sorunsuz şekilde gerçekleştirmeye başlamanız mümkün olur.

 İOS ve Android cihazlarda QR kod nasıl taranır mutlaka bilmeniz gerekir. Çünkü bilmezeniz tarama işlemlerini yapamazsınız. Bazı cihazlara göz attığımız zaman ise QR tarama işlemlerinin yüklenmiş şekilde olduğunu söyleyebiliriz. Buna göre birkaç yıllık cihazınızın olmadığına dikkat ederek taramayı basit adımlarla gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

QR KOD Taratma Nasıl Yapılıyor?

Hem İOS hem de Android’te QR kod taratma yapılmak istenebilir. Bunu yapabilmeniz için ise hemen Google  uygulaması üzerinden güncellemeleri bölümüne tıklamaya başlamalısınız. Bunu yaptıktan sonra ise hemen arkasından Google Lens ikonuna tıklama yapılmalıdır. Google Lens uygulaması kodu hemen algılamaya başlayacak ve cihazınızda da sorunsuz bir şekilde tarama işleminin gerçekleşmesini sağlamaya başlayacaksınız. Kod otomatik şekilde algılandıktan sonra ise sorunsuz şekilde tarama işlemi yapılmaya başlanır.

İOS ve Android cihazlarda QR kod nasıl taranır öğrendikten sonra ise tarama işlemlerini yapmaya başlayabilirsiniz. Pratik bir şekilde QR tarama yapabilirsiniz.

Deritel teknoloji dostu marka.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5