Makaleler » Blog » HUAWEI WATCH GT 3 ile Neler Yapılabilir?

HUAWEI WATCH GT 3 ile Neler Yapılabilir?

HUAWEI WATCH GT 3 ile Neler Yapılabilir?

 

Son dönemlerde Huawei Watch GT 3, en çok ilgi çeken akıllı saatler arasında karşımıza çıkıyor. Huawei Watch GT 3 21 Ekim 2021'de Huawei Geliştirici Konferansı'nda (HDC) tanıtıldı ve 11 Kasım 2021'de satışa sunuldu. Huawei, akıllı saatler söz konusu olduğunda oldukça başarılı markalar arasında yer alıyor. GT 3 ise, bu saatler arasında klasik ve şık tasarımının yanı sıra sahip olduğu özellikler ile ön plana çıkıyor.

Bu saat, aramaları yanıtlamak, bildirimleri görmek, egzersiz takibi yapmak, navigasyon hizmeti sunmak ya da nabız ölçümü gibi pek çok işlevi yerine getirebiliyor. Ancak standart akıllı saatlerden farklı olarak GT 3, güvenilir bir sağlık asistanı olmak konusunda yapay zeka destekli çalışması ile ön plana çıkıyor.

HUAWEI WATCH GT 3 Özellikleri

GT 3, pek çok özelliğe sahip bir akıllı saat olarak karşımıza çıkıyor. Huawei Watch GT 3 özellikleri ile rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi başarıyor. HUAWEI WATCH GT 3, kalp atış hızı, SpO2, uyku ve stres seviyeleri dahil olmak üzere çok çeşitli sağlık ve fitness ölçümlerini izleyebilir. Ayrıca aktif kalmanıza yardımcı olacak 100'den fazla egzersiz modu sunar. Hava basıncı, sıcaklık, jiroskop, akselerometre ve jeomanyetik sensörü bulunan cihaz pek çok işlevi yerine getirmekte oldukça başarılı. Bunun yanı sıra cihazda bluetooth, mikrofon ve hoparlör desteği de yer alıyor.

Kablosuz şarj özelliği sayesinde bu cihaz pratik bir kullanıma da sahip. Aynı zamanda hassas konumlandırma özelliği sayesinde saat üzerinden gerçek zamanlı navigasyon takibi yapmak mümkün hale geliyor. Bu özelliği cihazı, markanın diğer akıllı saatlerine kıyasla daha etkili kılıyor.

HUAWEI WATCH GT 3, zevkinize uyacak çeşitli şık tasarımlarla mevcuttur. Yüksek çözünürlüklü bir AMOLED ekrana ve dayanıklı paslanmaz çelik veya titanyum kasaya sahiptir.

HUAWEI WATCH GT 3 Her Telefona Uyumlu Mu?

 

Bilindiği üzere Huawei Watch GT 3, her telefon ile kullanabileceğiniz akıllı saatler arasında yer alıyor. Bu özelliği sayesinde, telefonunuz her ne olursa olsun GT 3 tercih edebilmeniz mümkün hale geliyor. Cihaz farklı işletim sistemleri ile uyumlu olarak çalışabiliyor.

Bu saati telefonunuz ile kullanmayı planlıyorsanız dikkat etmeniz gereken tek nokta işletim sisteminin sürümü olarak karşımıza çıkıyor. GT 3’ü efektif bir şekilde kullanmak istiyorsanız kullandığınız telefonun işletim sisteminin iOS 9.0, HarmonyOS 2 ya da Android 6.0 veya daha üst sürümü olması önem taşıyor.

HUAWEI WATCH GT 3 ile Sesli Görüşme Yapılabilir Mi?

Günümüzde neredeyse her akıllı saat, telefon aramalarını cevaplama özelliğine sahip. Bu saatlerden bazıları yalnızca aramanın cevaplanmasını sağlarken bazılarıyla ise doğrudan görüşme yapmak mümkün. Huawei Watch GT 3 sesli görüşme yapabileceğiniz akıllı saatler arasında yer alıyor.

Bunun için saatinizi telefonunuz ile eşleştirmeniz yeterli. Yukarıda da söz ettiğimiz gibi saati telefonunuzun işletim sistemi ne olursa olsun rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eşleştirme işleminin ardından saatiniz aramaları cevaplayabileceğiniz hale gelecektir.

Huawei Watch GT 3 özelliklerinden bazıları şunlardır:

 

Kalp atış hızı takibi: Huawei Watch GT 3, gündüz ve gece boyunca doğru kalp atış hızı takibi sağlamak için TruSeen 5.0+ kalp atış hızı izleme teknolojisini kullanır. Ayrıca herhangi bir anormallik tespit ederse gerçek zamanlı kalp atış hızı uyarıları da üretebilir.

SpO2 izleme: Huawei Watch GT 3 aynı zamanda kanınızdaki oksijen doygunluğu (SpO2) seviyenizi de izleyebilir. Bu, herhangi bir solunum probleminiz olup olmadığını veya yüksek irtifada egzersiz yapıp yapmadığınızı takip etmek için yararlı bir ölçümdür.

Uyku takibi: Huawei Watch GT 3, uyku evreleme, nefes kalitesi izleme ve stres izleme dahil olmak üzere kapsamlı uyku izleme özellikleri sunar. Ayrıca size kişiselleştirilmiş uyku iyileştirme önerileri de sağlayabilir.

Egzersiz takibi: Huawei Watch GT 3, fitness aktivitelerinizi takip etmek için 100'den fazla egzersiz modu sunar. Ayrıca size gerçek zamanlı fitness ölçümleri ve egzersiz sonrası analizler de sağlayabilir.

Diğer özellikler: Huawei Watch GT 33 ayrıca müzik çalma, çağrı bildirimleri ve kablosuz şarj gibi çeşitli başka özellikler de sunar.

HUAWEI WATCH GT 3 Pil Ömrü

 

Akıllı saatler söz konusu olduğunda pil ömrü oldukça merak edilen konular arasında yer alıyor. Bir saatin pil ömrünün uzun olması tercih edilmesi açısından oldukça etkili faktörler arasında karşımıza çıkıyor. Huawei Watch GT 3 pil ömrü, ortalama kullanım ile birlikte 2 hafta olarak ölçülmüş. Tek şarjla 14 güne kadar dayanabilir ve bu da onu piyasadaki en uzun ömürlü akıllı saatlerden biri yapar.

Huawei firmasının bu saat modelinde 455 mAH kapasitesinde bir batarya bulunuyor. Dolayısıyla her ne kadar kullanım şekliniz pil ömrü konusunda oldukça etkili olsa da standart bir kullanım ile cihazı 2 haftaya yakın şarj etmeye gerek kalmadan kullanmanız mümkün.

HUAWEI WATCH GT 3 Tasarım ve Renk Seçenekleri

Watch GT 3, klasik tasarımı ile ön plana çıkıyor. Ancak cihazın spor bir tasarımı da bulunuyor. Böylece zevkiniz ne olursa olsun bu modeli kullanmanız mümkün hale geliyor. Cihazın farklı renk seçeneklerinden de söz etmek mümkün. Huawei Watch GT 3, siyah, gold ve çelik olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip.

Genel olarak HUAWEI WATCH GT 3, rekabetçi bir fiyata çok çeşitli özellikler sunan çok yönlü bir akıllı saattir. Sağlıklarını ve form durumlarını takip edebilen, aynı zamanda onlara temel akıllı özellikleri sunabilen bir akıllı saat arayan kullanıcılar için iyi bir seçimdir.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5