Makaleler » Blog » Honor Band 6 Akıl Akılmaz Deneyim

Honor Band 6 Akıl Akılmaz Deneyim

Honor Band 6 Akıl Akılmaz Deneyim

Akıllı bir bileklik arıyorsanız Honor Band 6 modeli tam size göre bir bileklik.  2019 yılında piyasaya sürülen Honor Band 5'in devamı niteliğinde 6 Kasım 2020'de Çin'de ve Mart 2021'de dünya çapında piyasaya çıktı. Honor logosu bilekliğin sol kısmında yer alır ve sağ düğme kırmızı şeritle boyanmıştır.  Honor Band 6, deneyimi kullanıcılarına büyük bir katma değer sağlıyor. Bu deneyimi en üst düzeyde hissedebilirsiniz. Honor Band 6, tasarımı olsun pil ömrü olsun oldukça kullanışlı bir bileklik.

Honor Band 6 Tasarımı ve Ekranı

Çoğunlukla siyah renkte bulunan Honor Band 6 bileklik , gri ve pembe renklerde de mevcuttur. Bilekliğin tasarımını ekrana entegre edebilirsiniz ve  bu akıllı bileklik satın alınan renge göre birçok arayüz seçeneğine sahiptir. Yazılım içerisinde pek çok arayüz seçeneği bulabileceğiniz söylenebilir ve ayrıca telefonunuzun bir fotoğrafını da arayüz ekranı olarak ayarlayabilirsiniz. Honor akıllı bilekliğin ekranı 1. 7 inç AMOLED panelden meydana geliyor. 19 x368 piksel çözünürlüğe sahip olan ekran, oldukça iyi bir görüntü veriyor ve kullanıcı arayüzünde hareket ederken akıcı bir çalışma sunuyor.

Pil Ömrü Nasıl?

Honor Band 6'nın pil ömrü de  bir hayli uzundur. Bilekliği hemen hemen on gün kullanabilirsiniz. Bu süre bazen bir gün kadar uzayabilir. Bu süre kullanımıza bağlı olarak değişebilir. Ekranın parlaklığı ve açık kalması süresi bu süreyi etkileyen diğer faktörlerdendir.  On dakika gibi kısa bir sürede hızlı şarj ederek Honor Band 6 akıllı bilekliği üç güne güne kadar kullanabilirsiniz.

Honor Band 6 Sağlığınızı Takip Ediyor

Honor Band 6, adım  ve nabız takibi yapılabilir. Ayrıca, ayrıntılı uyku analizi gibi temel fonksiyonları kullarak uyku performansınızı ölçebilirsiniz. Fakat Honor Band 6 ile bunu biraz daha ileri götürebilirsiniz. Hakkınızda toplanan tüm bilgileri yazılım raporunda görebilirsiniz. Bu rapor yardımıyla adım, nabız ve uyku düzeninizi daha ayrıntılı olarak takip etmiş olursunuz.  Honor Band 6 akıllı bilekliğinde toplam 10 adet egzersiz modu yer alıyor. Bu egzersizler yürüyüş, koşu, bisiklet, yüzme, aletli ve aletsiz egzersiz biçiminde benzer olarak sıralanabilir. Diğer seçeneği de bulunuyor. Bu seçenek koşu, yürüyüş, bisiklet, yüzme, kürek ve eliptik haricinde kalan egzersizler için  seçiliyor. Egzersiz sırasında saat kullanıcılara bilgilendirme yapıyor. Bu bilgilendirme raporu ile egzersizinizi düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, bileklikte bulunan optik kalp ritim sensörü sayesinde gün boyu nabız takibi yapılır.  Akıllı bileklik hareketsiz kaldığınız zaman size uyarı yollar ve sizi harekete geçirmek ister.

Honor Band 6'nın temel özelliklerini söyle özetleyebiliriz.

  • 1,47 inç AMOLED ekran: Honor Band 6, parlak güneş ışığında bile okunması kolay, geniş ve renkli bir ekrana sahiptir.
  • Kalp atış hızı izleme: Honor Band 6, gün boyunca ve egzersizler sırasında kalp atış hızınızı izler.
  • Kan oksijeni izleme: Honor Band 6, genel sağlık ve kondisyonunuzun yararlı bir göstergesi olabilecek kan oksijen doygunluğu seviyenizi ölçer.
  • Uyku takibi: Honor Band 6 uyku kalitenizi takip eder ve uyku düzeninize ilişkin bilgiler sağlar.
  • Antrenman takibi: Honor Band 6, koşu, bisiklete binme, yüzme ve daha fazlasını içeren 100'den fazla farklı antrenman modunu izler.
  • Uzun pil ömrü: Honor Band 6, tek şarjla 14 güne kadar dayanan uzun bir pil ömrüne sahiptir.

Bunlarla beraber  stres seviyenizi ölçtürebilirsiniz. TruSleep algoritmasını kullanarak uyku çeşitlerini (derin uyku, hafif uyku, REM uykusu) ve uyku sürelerini ölçerek uyku kalitesini iyileştirmeye yönelik öneriler sunan Honor Band 6 dijital bileklik sağlığınızı yakından takip ediyor.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5