Makaleler » Blog » Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması nasıl indirilir?

Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması nasıl indirilir?

Sağlık bakanlığınca Koronavirüs konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yayılmasını önleyip kontrol altına almak için Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması devreye sokuldu. Hayat Eve Sığar mobil uygulaması nasıl indirilir? HES Kodu nasıl alınır? Hayat Eve Sığar uygulaması indirip uygulamanız için size gerekli bilgileri hazırladık.

Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı geliştirilen uygulamadır. Uygulama vatandaşları koronavirüs (Covid-19) konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en aza indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla uygulamaya sokuldu. Bu uygulama ile salgının seyrinin en az risk ile atlatılması hedefleniyor.

Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması nasıl indirilir?

Hayat Eve Sığar uygulamasını mobil cihazına indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. Mobil cihazınızda Goole Store Play ve AppStore Play’dan uygulamayı ücretsiz olarak cep telefonunuza indirip aktif etmeniz yeterli.

(Andorid) Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması indirmek için tıklayınız.

(IOS) Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması indirmek için tıklayınız.

Hayat Eve Sığar Mobil Uygulamasının özellikleri neler?

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan ve hayatımıza giren Hayat Eve Sığar uygulaması telefon numarası girilerek doğrulama yaparak başlıyor.  Sonra adım adım istenilen bilgiler sorulan sorular ile tamamlanıyor. Koronavirüs hastalığı konusunda verilen bilgiler ve şikayetler uygulama tarafından analiz edilerek kişinin nasıl davranması gerektiği konusunda bilgi dönüşü oluyor.

Aynı zamanda harita üzerinde eczane, hastane, marketler, metro ve ulaşım duraklar gibi temel ihtiyaç noktaları hakkında bilgi almak kolaylaşıyor. Evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğunu görüp tedbir almak ve önlemleri genişletmek mümkün oluyor.

Uygulamanın Ailem bölümünde ise merak ettiğiniz ve takip etmek istediğiniz yakınlarınızı, arkadaşlarınızı ekleyerek, eklenen kişinin bu uygulamayı cihazına indirip, uygulama üzerinden onay vermesi durumunda telefona eklenen kişilerin konum bilgilerini görebilir, takip edebilir ve bulundukları bölgelere göre risk durumlarını öğrenebiliriz.

HES Kodu nasıl alınır?

Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden HES Kodu İşlemleri menüsüne girdikten sonra alınır. HES Kodu oluştur butonuna tıkladığında kullanım süresi seçilerek Hes kodu oluşturulur.

"Hayat Eve Sığar" uygulaması, Play Store ve App Store uygulaması üzerinden akıllı cep telefonlarına ücretsiz indiriliyor. 

İl il koronavürüs haritalarına ulaşılabiliyor

Sağlık Bakanlığı, "Hayat Eve Sığar" uygulamasına yeni güncelleme getirmeye devam ediyor. Güncellemelerden biri ise söyle: Güncelleme öncesi sadece yakın çevredeki vaka yoğunluğu bilgisine ulaşılabilirken, güncellemeden sonra diğer tüm illerdeki vaka yoğunluklarına ulaşılabiliyor.

Birbiral sağlıklı bir hayat diler.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5