Makaleler » Blog » Gerçek Deri Nasıl Anlaşılır?

Gerçek Deri Nasıl Anlaşılır?

Gerçek Deri Nasıl Anlaşılır? 

Bu yazımız ile gerçek deri nasıl anlaşılır kısaca anlatacağız. Zarif ve şık bir görünümü olan gerçek, hakiki deriler, eskimeden ve yıpranmadan yıllarca kalabilen oldukça sağlam üründür.

Bilinçli bir tüketici olarak suni deriyi gerçek deriden ayırt etmek için bilmemiz gereken bazı detaylara göz atmak gerekir çünkü genellikle müşteriler, marka olan deri firmalarının ürettikleri bazı deri ürünlerini gerçek deri zannedip alıyor fakat suni deri olduğunu, aldığı ürünün çabuk yıprandığı zaman anlamaktadır. Burada gerçekleşen olayda gerçek deri aldıklarını zanneden müşteriler, bilinçli olmadıkları için suni deriye gereksiz fazla para vermiş olurlar.

Gerçek Deri İle Suni Deri Farkı

Derinin gerçek veya suni olup olmadığını ayırt etmek için fiyat farklı ile kıyaslama yapmak çok doğru bir yol değildir. Çünkü bazı ünlü markalar, suni derileri gerçek deriler kadar pahalıya satmaktadırlar.

Deriden yapılmış bir ürün alacağınız zaman öncelikle ürünün kokusuna dikkat etmeniz gerekir. Çünkü gerçek derinin kendisine özgü bir kokusu bulunurken, suni deride ise yoğun bir plastik ve ilaç kokusu alırsınız.

Gerçek deri yandığında hemen tutuşmaz ve alevlenme gözlemlenmezken suni deriye ateş tutuğunuzda hemen alevlenir ve yanmaya başlar. Bu şekilde de alacağınız ürünün hakiki mi yoksa suni mi olduğunu anlayabilirsiniz. Ürünü satan firma, yakmanıza izin vermiyorsa suni olduğuna kesinlikle emin olabilirsiniz.

Gerçek derinin üzerinde gözenekler vardır fakat suni deride gözenekler olmaz ve ürünün dikiş kısmında hakiki deri dikişleri hatasız ve ayrıca özenilmiş olurken suni deride böyle görünmeyecektir.

Gerçek deri baskıya uğradığı zaman kırışırken suni deri ise sertliğini ve şeklini koruyacaktır. Ayrıca ürün suni deriden üretilmiş ise su damlattığınızda suyu emmeyecektir fakat gerçek deride ise o suyu tamamen deri içerisine çekecektir.

Derinin gerçek mi yoksa suni mi olduğunu anlamanızın bir yolu da sizin üzerinizde uyandıracağı hissiyattır. Çünkü gerçek derinin yumuşak bir dokusu vardır ve siz üzerine dokunduğunuz deriden tatmin olmuyorsanız o ürünü almayınız.

Gerçek deri nasıl anlaşılır olduğunu anladıysanız ve gerçek deri almak istiyorsanız muhakkak tanınmış ve müşteri memnuniyeti yüksek satıcılara uğrayın.

Deritel deri ürünler online sanal marketi.

                                                   

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5