Makaleler » Blog » Galaxy Watch 5 - Bileğinizdeki Spor Koçunuz!

Galaxy Watch 5 - Bileğinizdeki Spor Koçunuz!

Galaxy Watch 5 - Bileğinizdeki Spor Koçunuz!

Samsung markası akıllı saat konusunda da farkını gösterip oldukça özel bir modelle Galaxy Watch 5 ile karşımıza çıkıyor. Her zevke uygun olabilecek tasarım özellikleri, gelişmiş batarya, kapasite ve hafiflik özellikleriyle kullanıcılardan tam alan akıllı saat, cep telefonlarıyla entegre olarak hayatımıza dahil olmuştur. Mavi, siyah ve beyaz kordon renk alternatifleri ile satışa sunulmuş olan Galaxy Watch 5’te bulunan gövde renkleri de gümüş, siyah ve mavi olarak üç alternatiftir. Galaxy Watch 5 özellikleri aşağıdaki gibi özetlenebilir;

  • Ekran: Galaxy Watch 5 ekran çözünürlüğü 450 x 450 piksel seviyesinde olup, ekranı 44 mm ve 1.4 inç ölçüsündedir. İhtiyaçları, 330 PPI piksel yoğunluğu sayesinde yeterince cevaplayabilen akıllı saat, 16 milyon olan renk sayısı ile de standardını bozmamıştır. Teknolojik anlamda da AMOLED tercih eden Watch 5 ekranının temel özellikleri ,se; Safir kristal, Sürekli açık ve dokunmatik olmasıdır.
  • Boyut: Galaxy Watch 5 boyutu ve zarif görünümü ile de dikkat çekmektedir. En boy ve kalınlık olarak 43.3 x 44.4 x 9.8 mm ölçülerindedir.
  • İşlemci Ve RAM: Galaxy Watch 5 işletim sistemi Android olup, birçok akıllı telefonla da bağlantıya geçebilmektedir. Yonga seti olarak Exynos W920 yi devam ettiren Samsung firması, Watch 5 modelinde de işlemci olarak CPU noktasında ARM Cortex-A55 performans gücüne sahiptir. RAM olarak ta, 1.5 GB gibi muadilleriyle kıyaslandığında yeterli bir desteği bünyesinde bulundurur.
  • Depolama: Galaxy Watch 5 depolama alanı büyüklüğü 16 GB dır.
  • Batarya: Galaxy Watch 5 pil ömrü konusunda muadilleriyle karşılaştırıldığında önemli bir güce sahiptir. Kapasitesi 410 miliamper saat olan cihaz, hızlı şarj özelliğini de özellikleri arasında bulundurur.
  • Bağlantı: Galaxy Watch 5 en önemli özelliği olarak GPS konum bilgisini göstermesini söyleyebiliriz. Telefon bağlantılarında Bluetooth 5.2 yi kullanan Watch 5, Wi-Fi için ise 2.4 ve 5.0 GHz teknolojiye sahiptir.
  • Servis Ve Uygulamalar: Galaxy Watch 5 akıllı saatin sunduğu uygulama ve servisler; müzik çalar kontrolü, SMS görüntüleme ve cevaplama, alarm, spotify, google asistan, Strava, hatırlatıcı, Samsung Bixby akıllı asistan, darbeye dayanıklılık, takvim, SMS ve arama bildirimi ve hızlı yanıt olarak özetlenebilir.
  • Takip Uygulamaları: Galaxy Watch 5 akıllı saatin sağlıklı yaşam ve spor için sunduğu takipler; Vücut yapısı ölçümü, gelişmiş uyku monitörü, kalori takibi, sağlık önerisi, hareketsizlik ikazı, SpO2 ile kanda oksijen seviye ölçümü, çoklu spor modu, hava durumu, mesafe ölçer, aktivite takibi ve izlemesi olarak sıralanabilir.
  • Fiyat: Galaxy Watch 5 akıllı saatleri Samsung Shop güncel fiyatı 4.999 TL dir.

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5