Makaleler » Blog » Galaxy Tab S8 İle Güç Her Yerde Sizinle!

Galaxy Tab S8 İle Güç Her Yerde Sizinle!

Galaxy Tab S8 İle Güç Her Yerde Sizinle!

Samsung Galaxy Tab S8, 2015 yılında piyasaya sürülen özel bir serinin ilk modelidir. Android tablet serisi modelleri Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8 Plus ve Galaxy Tab Ultra modellerinden oluşmaktadır. Serinin tüm modelleri, ekran boyutu, bellek, çözünürlük ve WLAN/5G donanımları gibi kriterlerle birbirinden ayrılmaktadır. Ortak özellikleri ise, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 yongası kullanan ilk tablet modelleri olmalarıdır. Galaxy Tab S8 modelinin özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Ekran: Serinin diğer üyelerinin sahip olduğu AMOLED ekran yerini, 11 inç 276 ppi boyutlara, 2560x1600 (WQXGA) çözünürlüğe ve de 120Hz ekran yenileme hızına bırakmıştır. Ayrıca destekleyici olarak LTPS TFT panel de bulunmaktadır.
  • Kamera: Galaxy Tab S8 kamera özellikleri, ön ve arka kamera olarak değerlendirilir. Arka kamera, diyafram açıklığı olarak F/2.0 değerine sahip olup, 13 Megapiksel geniş açı ve otofokus özelliği ile diyafram açıklığı olarak F/2.2 değerine sahip 6 Megapiksel ultra geniş açı kameralarını içerir. Ön kamera da ise F/2.4 diyafram açıklığı ve 12 Megapiksel ultra geniş açı özelliğinde tek bir lens vardır.
  • Boyut Ve Ağırlık: Galaxy Tab S8 boyut ölçüleri 165.3 x 253.8 x 6.3 mm olarak belirlenmiştir. Tablet ağırlığı ise Wi-Fi’lı olanlarda 503 gram, 5G’li olanlarda ise 507 gramdır.
  • İşlemci Ve RAM: Galaxy Tab S8 işlemci özelliği, Qualcomm Snapdragon 8 Gen1’dir. RAM özelliği olarak ta 8 GB ve 12 GB olarak iki tipi mevcuttur.
  • Depolama: Galaxy Tab S8 depolama kapasitesi, yani hafıza özelliği ise, iki alternatife sahiptir. Bunlar 128 GB ve 256 GB’tır. Depolama özelliği aynı zamanda MicroSD desteğine de sahiptir.
  • Batarya: 8000 miliamper saat olan batarya boyutu ve 45 Watt Super Fast Charging 2.0 özelliğine sahiptir.
  • Bağlantı: Bağlantı özellikleri olarak Galaxy Tab S8 modelinde, 5G, LTE, Wi-Fi 6E, Wi-Fi Direct Bluetooth v 5.2 özellikleri ve donanımları bulunmaktadır.
  • S Pen: Ekstra bir özellik olarak Galaxy Tab S8 S Pen özelliği ile, el yazısı ve çizimlerinizi tablet ekranına aktarmanız mümkündür. Dayanıklı bir yapısal özelliğe sahip olan S Pen, hassas ucu yardımıyla Galaxy Tab S8 modelinde rahatlıkla yazılar yazabilme ve çizimler yapabilme imkanı sağlamaktadır.
  • Fiyat: Galaxy Tab S8 modelinin güncel satış fiyatı Samsung global sitesinde 15.999 TL olarak belirtilmiştir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5