Makaleler » Blog » Eylül 2020 sıcaklık ölçümünde 'en sıcak eylül ayı' oldu

Eylül 2020 sıcaklık ölçümünde 'en sıcak eylül ayı' oldu

Avrupa Birliğinin iklim değişikliği gözlemleme kurumu açıkladığı raporlara göre, bu yıl eylül ayı "en sıcak eylül ayı" olarak kayıtlara geçti.

Bizlerin yaşamında iklim değişikliği ile ilgili yaşanmış deneyimler artarken varılan sonuç iklimlerin değiştiği yönünde. Sıcaklık değişikliğine ilişkin verilen açıklandıkça yapılan yaşamsal gözlemlerin doğru olduğu açığa çıkıyor.

Copernicus İklim Değişikliği Servisi, küresel ölçekte sıcaklık ölçümlerine ilişkin yeni bilgileri açıkladı. Servisin yaptığı açıklamada, küresel sıcaklıkların Eylül 2020'de ortalamanın üzerinde gerçekleştiğini yönünde.

Bu yıl eylül ayında ölçümlenen sıcaklığın, geçen yıl eylül ayının 0,05 derece daha üzerinde olduğu istatistiklere göre resmiyet kazandı.

Uzmanlar, verilere yansıyan artışın insan kaynaklı karbon emisyonların yol açtığı sıcaklık artışlarının bir sonucu olduğu bilgisine dikkat çektiler.

Copernicus İklim Değişikliği Servisi, Sibirya Arktik bölgesindeki ölçümlere göre bu bölgede sıcaklığın ortalamanın üzerinde devam ettiğini vurguladı.

İklim değişikliğinin sıcaklık üzerindeki etkilerinin her geçen gün hissedildiği göz önünde bulundurularak küresel çapta ülkelerin alması gereken radikal kararlar olduğu artık bir gerçek.

Birbiral.com iklim değişikliğinin olumsuz etkilerinden kurtulmak için bilinçli bir iklim politikası gerektiği kanısındadır.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5