Makaleler » Blog » En İyi Telefon Şarj Kablosu Hangisi?

En İyi Telefon Şarj Kablosu Hangisi?

En İyi Telefon Şarj Kablosu Hangisi?

Sık kullandığımız telefonlarımızın ömrünü belirleyen bir soru en iyi telefon şarj kablosu hangisi?

 Öncelikle üç çeşit şarj kablosu bulunduğunu söylemek mümkündür. Bunlardan biri Android için olan Type – C kablolar, diğer yine Android için olan, Micro USB olarak adlandırılan kablolar ve Iphone için kullanılan lightning kablolar.

Bunlar için de en iyi şarj özelliği kabloyu belirleyecek olursak genel kanıya bakıldığında Type – C kablolar arasında Ugreen, Tronsmart örnek verilebilir.

Micro USB kablolar arasında ise öne çıkanlar Bix, Blitzpower, Toronsmart ve Ugreen olarak göze çarpıyor.

Son olarak lightning kablolarda da en başarılıları, Toronsmart ve Ugreen, olarak bilinmektedir.

Genel anlamda bakıldığında en iyi şarj kablosu için tercih edilecek üç farklı markanın olduğu belirlenmiştir.

Kaliteli Şarj Kablosu Seçimi

Şarj kablosu seçerken öncelikle telefona uygun model seçilmesi önemlidir. Burada da yukarıda bahsedilen markalara öncelik verilerek kaliteli seçimler yapılmış olunur. Peki, şarj kablosu kalitesi nasıl anlaşılır?

Kaliteli bir kabloda mutlaka CE sertifikası bulunmalıdır. Bu yolla kablonun hız ve kalite için yapılan testleri geçtiği söylenebilir. Bu sertifikaya sahip cihaz kabloları kaliteli olarak nitelendirilebilir.

Şarj Kablosu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En iyi sarj kablosunu seçmek için dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar mevcuttur. Şarj kablosu alırken neye dikkat edilmeli?

Öncelikle kablonun uzunluğuna dikkat edilmelidir. Çok uzun kablolar yavaş şarj ederken, kısa kablolar da erişim sorunu nedeni ile çok fazla tercih edilmemektedir. Bu nedenle ideal boy, orta uzunluktaki kablolar olarak görülmektedir.

Bunun dışında hızlı şarj kablosu seçilmesi de hız ve güç açısından önemlidir. Kaliteli markaların sertifikalı kabloları seçilerek, oluşabilecek arızaların da önüne geçilebilmektedir.

Kablo ve adaptör arasındaki uyum da öne çıkan başlıklar arasında yer almaktadır. Bu kapsamda mAh özellikleri birbiri ile uyumlu olan kablo ve adaptörler seçilmelidir.

Hızlı Şarj Kablosu Sağlıklı Mı?

Hızlı şarj özelliği olan kablolar, diğer kablolardan farklı olarak sadece hızlı ve güvenilir şekilde telefona güç entegre etmeye yararlar. Bunun dışında sağlığa zararlı bir özelliği olduğu saptanmamıştır.

Genel olarak en iyi telefon şarj kablosu hangisi? Hızlı şarj özelliği olup, yukarıda bahsettiğimiz kaliteli markalardan seçim yapılarak, güvenilir ve kaliteli şarj kabloları alınabilir.

 

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4