Makaleler » Blog » En İyi Android VPN Uygulamaları

En İyi Android VPN Uygulamaları

En İyi Android VPN Uygulamaları

VPN kelimesinin açılımı sanal özel ağ demektir. Kullanıcıların özel bir ağa bağlı gibi internete ulaşmalarına imkan sağlayan bir güvenlik hizmeti olarak tanımlanan VPN kullanımı için en önemli konu en iyi android VPN uygulamaları konusudur. Öncelikle bilinmelidir ki; VPN’lerin en önemli özelliklerinden biri altyapısı güvenli olmayan bir internet bağlantısını güvenli hale getirmek için şifreleme sağlar. Şifreleme yönteminde, sadece kullanıcının anlayabileceği şekilde veriler karmaşık hale getirilir ve hacklenme durumlarında hackleyen kişiler verileri anlayamayacakları şekilde görebilirler. Buna da gizli kodlama denmektedir.

Android VPN Uygulaması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

VPN alırken en önemli amaç ve kriter güvenlik kaygısıdır. Peki genel hatlarıyla Android VPN seçerken dikkat edilecek kriterler nelerdir? Öncelikle askeri boyutta bir şifreleme düzeni olan, OpenVPN, İKEv2, L2TP ve diğer protokoller, Kill switch ve DNS sızıntı koruma sistemi özellikleri olan bir VPN seçilmesi gereklidir. Buna ek olarak, seçilecek VPN uygulamasının konum, sunucu sayısı, gecikme süresi ve hız durumlarına da bakmak ve uygulamaları birbiriyle karşılaştırmak gereklidir.

En İyi 10 Android VPN Uygulaması

Android cihazlar için kullanılabilecek VPN uygulamaları oldukça fazladır. Bu bağlamda eğer amacınız ve kriteriniz ücretsiz bir uygulama olması değil de en iyisi olsun ise; bu durumda en iyi android VPN uygulamaları ve özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Nord VPN: En iyi Android VPN uygulaması olarak ilk sıradadır.
  • CyberGhost VPN: Popüler, güçlü bir VPN uygulamasıdır.
  • PureVPN: Yüksek güvenlikli bir uygulama arıyorsanız en uygun uygulamadır.
  • Atlas VPN: Torrent için en elverişli olan uygulama olarak bilinir.
  • Privado VPN: Ücretsiz sürümü de olan güvenilir bir uygulamadır.
  • IPVanish: Yüksek hız özelliği ile harika bir uygulamadır.
  • Express VPN: Coğrafi konum atlamaları için güvenilir bir uygulama olarak bilinir.
  • Surf Shark: En önemli farkı özel bir bağlantıya sahip olmasıdır.
  • Proton VPN: En hızlı ve ücretsiz Android VPN uygulaması olarak bilinir.
  • ZenMate VPN: Ekonomik ve de mobil gizlilik konusunda başarılı bir uygulamadır.

NordVPN: NordVPN, Android kullanıcıları için başka bir harika seçenektir. Yüksek hızlar, güvenilir bağlantılar ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli sunucular sunar. Aynı zamanda çok güvenlidir ve çift VPN ve acil anahtar gibi bir dizi gelişmiş özelliğe sahiptir.

CyberGhost: CyberGhost, aralarından seçim yapabileceği çok çeşitli sunucular arayan Android kullanıcıları için harika bir VPN'dir. Yüksek hızlar, güvenilir bağlantılar ve 90'dan fazla ülkede 7.300'den fazla sunucu sunar.

PureVPN sunucularında yüksek hızlar sunar, böylece herhangi bir gecikme olmadan video akışı yapabilir, dosya indirebilir ve web'de gezinebilirsiniz.

IPVanish: IPVanish, hızlı ve güvenilir bir VPN arayan Android kullanıcıları için harika bir VPN'dir. Yüksek hızlar, güvenilir bağlantılar ve 70'ten fazla ülkede 1.900'den fazla sunucu sunar.

Windscribe: Windscribe, ücretsiz bir VPN arayan Android kullanıcıları için harika bir VPN'dir. Ayda 10 GB veri içeren ücretsiz bir planın yanı sıra sınırsız veri içeren ücretli planlar da sunar.

Surfshark: Surfshark, Android için mükemmel bir bütçe dostu VPN'dir. Yüksek hızlar, güvenilir bağlantılar ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli sunucular sunar. Kullanımı da oldukça kolaydır ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

ProtonVPN: ProtonVPN, gizlilik konusunda endişe duyan Android kullanıcıları için harika bir VPN'dir. Yüksek hızlar, güvenilir bağlantılar ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli sunucular sunar. Aynı zamanda çok güvenlidir ve yerleşik reklam engelleyici ve acil durum anahtarı gibi bir dizi gelişmiş özelliğe sahiptir.

ExpressVPN: ExpressVPN, Android için genel olarak en iyi VPN'dir. Yüksek hızlar, güvenilir bağlantılar ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli sunucular sunar. Kullanımı da oldukça kolaydır ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Ücretsiz Android VPN Uygulamaları Hangileridir?

Android için bir VPN seçerken ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi dikkate almak önemlidir.Android VPN uygulaması için ilk kriteriniz ücretsiz olması ise, bu durumda ücretsiz android VPN uygulamaları için sizlere önerilerimiz; Express VPN, CyberGhost, Hotspot Shield, TunnelBear, Windscribe, Hide.me ve Proton VPN olarak sıralanabilir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5