Makaleler » Blog » Dünyanın En İnce Tableti HUAWEI MatePad Pro 11

Dünyanın En İnce Tableti HUAWEI MatePad Pro 11

Dünyanın En İnce Tableti HUAWEI MatePad Pro 11

Geçtiğimiz yaz tanıtılan Huawei MatePad Pro 11, son yılın en ilgi çeken tablet modelleri arasında yer alıyor. HUAWEI MatePad Pro 11, Temmuz 2022'de piyasaya sürülen üst düzey bir Android tablettir. Sahip olduğu özellikler ile ön plana çeken MatePad Pro 11’in en önemli özelliği ise dünyanın en ince ve aynı zamanda en hafif tableti olarak tanıtılması olmuştu. Bu model 11 inç boyutunda olan tüm tabletlere kıyasla hafifliği ve inceliği ile dikkat çekiyor.

Bilindiği üzere tabletin kalınlığı yalnızca 5.9 mm. Bu değer, onun oldukça ince olduğu anlamına geliyor. Tabletin ağırlığı ise 449 g olarak ölçülmüş durumda. Böylece MatePad Pro 11’in oldukça iddialı olduğu bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

HUAWEI MatePad Pro 11 Özellikleri

Huawei tarafından geliştirilen MatePad Pro 11 özellikleri yalnızca hafif ve ince olması ile sınırlı değil elbette. Cihaz pek çok farklı özelliği ile de ön plana çıkıyor. Cihazın ekran çözünürlüğü 2560 x 1600 piksel olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra cihazda OLEd ekran kullanılıyor.

Cihazda farklı depolama alanı seçenekleri sunuluyor. 512, 256 ya da 128 GB olmak üzere farklı seçenekleri tercih etmeniz mümkün. Aynı şekilde cihazda 8 ya da 12 GB olmak üzere farklı RAM seçenekleri de bulunuyor. MatePAd Pro 11, uzun süreli pil ömrü ile de dikkat çekiyor.

Parmak İzi Tutmayan Kaplama

Cihazın hem klasik hem de oldukça ilgi çekici bir tasarıma sahip olduğunu söylemek mümkün. Bu tasarım gerekli teknik özellikler ile de taçlandırılmış. Huawei MatePad Pro 11, parmak izi tutmayan arka yüzeye sahip. Böylece cihazın daha estetik ve temiz görünmesi de mümkün hale geliyor.

MatePad Pro 11’in yüzey özellikleri yalnızca bununla sınırlı değil. Aynı zamanda cihaz kaplamasının aşınmalara karşı da direnci bulunuyor. Böylece kullanımdan kaynaklı olarak ortaya çıkabilecek aşınmaların önüne geçmek mümkün hale geliyor. Bu özelliği çok daha uzun süre cihazda herhangi bir sorun ortaya çıkmadan kullanım sağlanmasına olanak tanıyor.

HUAWEI MatePad Pro 11 Pil Ömrü

Her teknolojik cihazda olduğu gibi tabletlerde de en çok dikkat edilen konulardan biri pil ömrü olarak karşımıza çıkıyor. Huawei tarafından geliştirilen bu modelin batarya kapasitesi 8300 mAH. Dolayısıyla cihazın oldukça uzun süreli bir pil ömrü olduğunu söylemek mümkün.

Öyle ki, geliştiricilere göre tek şarj ile 11.5 saat boyunca video izlenebiliyor. Standart bir kullanım ile birlikte bu süre çok daha fazla artabiliyor. Yani Huawei MatePad Pro 11 pil ömrü oldukça uzun olarak karşımıza çıkıyor.

HUAWEI MatePad Pro 11 İşletim Sistemi

Huawei, bu modelinde pek çok yeniliği bizlere sunuyor. Yeniliklerin yanı sıra diğer modelelre kıyasla pek çok iyileştirme de bu tablet ile hayatımıza giriyor. Oldukça ilgi çeken MatePad Pro 11 söz konusu olduğunda en çok merak edilenlerden biri de elbette işletim sistemi olarak karşımıza çıkıyor. MatePad Pro 11 işletim sistemi ise HarmonyOS 3.0. Bu sürüm, daha pratik bir kullanımı beraberinde getiriyor.

HUAWEI MatePad Pro 11 Kamera Özellikleri

Cihazda iki adet arkada, bir tane de ön kısımda kameralar yer alıyor. Arka kısımdaki ana kamera 13 MP çözünürlüğe sahip iken ultra geniş açılı diğer kamera ise 8 MP çözünürlüğa sahip olarak karşımıza çıkıyor. Ana kamerada otomatik odaklama özelliği de bulunuyor. Huawei MatePad Pro 11 ön kamerası ise 16 MP çözünürlüğe sahip. Bu özelliği ile harika özçekimler ortaya çıkarmaya da olanak tanıyor.

Genel olarak HUAWEI MatePad Pro 11, güçlü ve çok yönlü bir cihaz isteyenler için harika bir tablettir. Büyük ve güzel bir ekrana, güçlü bir işlemciye ve uzun ömürlü bir pile sahiptir. Ayrıca iş veya okul için taşınabilir bir cihaza ihtiyaç duyan öğrenciler ve profesyoneller için de mükemmel bir seçimdir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5