Makaleler » Blog » Cep Telefonu Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Cep Telefonu Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Cep Telefonu Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Cep telefonu yönlendirme, gelen aramaları başka bir telefon numarasına yönlendirmenizi sağlayan bir özelliktir. Telefonunuza cevap veremiyorsanız, telefonunuzun şarjı bitiyorsa,  seyahat ediyorsanız veya çağrılarınızı daha verimli bir şekilde yönetmek istiyorsanız bu yöntem tam size göre. O halde cep telefonu yönlendirme nasıl yapılır bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Cep telefon yönlendirme basit bir işlemler arasındadır. Bunun içindir ki birkaç dakika içerisinde kendi cep telefonunuzdan başka bir cihaza yönlendirme yapabilirsiniz.

Cep telefonunuzun Ayarlar bölümüne gelerek arama sekmesinde arama yönlendirme kısmını tıklayın. Arama yönlendirme kısmında, hangi koşullara bağlı olarak yönlendirme yapılması gerektiğiyle ilgili koşulları belirtin. Arama yönlendirme yapmak istediğiniz telefon numarasını ekleyin.

Telefondan Telefona Yönlendirme Yapmak

Günlük hayatımızda telefonlar ile görüşmelerimizi sıklıkla yapabiliyoruz. Fakat kimi zamanda başka bir cep telefonuna yönlendirme yapılma ihtiyacı söz konusu olabiliyor. Hal böyle olunca da telefondan telefona yönlendirme nasıl yapılır konusu önem arz etmektedir. Telefondan telefona yönlendirme yapmak zor bir işlem değildir. Nasıl yapılacak olduğunu bildiğiniz takdirde hızlıca yapabilirsiniz.

Telefondan telefona yönlendirme yapmak istiyorum diyorsanız o halde hemen şu yolu izlemeniz gerekecek;

  • Kullanıcılar burada ilk olarak cihazın uygulamasını açması gerekiyor
  • Ardından sağ üst tarafta yer alan üç nokta kısmına tıklamalıdır
  • Üç nokta tıklandıktan sonra arama bölümünden arama yönlendirme kısmı fark edilecektir
  • Arama yönlendirme kısmına dilediğiniz numarayı ekleyebilirsiniz

Görüldüğü üzere tüm yapacak olduğunuz böyle bir işlemler sonucunda arama yönlendirme çok kolay şekilde yapılmaya başlanmış olacaktır. Böylelikle istediğiniz telefon numarasına yönlendirmeyi yapabilirsiniz.

Servis Sağlayıcı üzerinden yönlendirme

Cep telefonunuzu yönlendirme seçeneklerinde biri de servis ağlayıcı üzerinden talimat veya online hizmetler ile yapmaktır.  Cep telefonunuzda çağrı yönlendirmeyi ayarlamak için mobil servis sağlayıcınızla iletişime geçmeniz gerekecektir. Turkcell Yönlendir Servisi, Vodafone Yönlendir Servisi, Türktelekom yönlendir servisi uygulamaları ile bu talebinizi yerine getirebilirsiniz.

Her servis sağlayıcısı ek yönlendirme seçenekleri de sunmaktadır. Bunlarda diğeri de SMS ile yönlendirmedir. Bunu için ilgili servislerin SMS bilgilerini ve uygulanacak talimatlarını takip etmeniz gerekecek.

Dilerseniz servis sağlayıcılarının Dijital Operatör Uygulaması üzerinden hattınızı Sekreter Servisi'ne, Kim Aramış Servisi'ne veya farklı bir numaraya yönlendirebilirsiniz

Telefona Yönlendirme Yapmak Ücretli Mi?

Telefona yönlendirme yapmak istenebilir. Tabi ki kafalarda soru işaretine dönen konuların başında telefona yönlendirme yapıldığı zaman herhangi bir ödeme durumunun olup olmayacağı denebilir. Fakat böyle bir yol izlediğiniz zaman ödemeye tabi tutulması gibi bir durum söz konusu olmaz.

Ücretsiz bir şekilde kolay yoldan telefona yönlendirme yapabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz de telefon yönlendirme kodu aracılığıyla, telefonunuza gelen çağrıları isterseniz farklı bir telefona aktarma yapabilirsiniz.

Tek Bir Numarayı Yönlendirme

Telefondaki yönlendirmeler ister birden fazla isterse de tek bir numara şeklinde olabilir. Kullanıcılar Ayarlar bölümünde Arama yönet kısmında tüm ayarları da yapabilir. Böylelikle dilerse tek bir numarayı yönlendirme yapabilir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5