Makaleler » Blog » Cep Telefonu Yazıcıya Nasıl Bağlanır?

Cep Telefonu Yazıcıya Nasıl Bağlanır?

Cep Telefonu Yazıcıya Nasıl Bağlanır?

Telefondan yazıcıya bağlanmak istendiği zaman nasıl bir yol izlenmesi gerektiği merak edilmektedir. Cep telefonundan yazıcı çıktısı almak her bir cihazda aynı değildir. Doğal olarak modeline bağlı olarak farklılık gösterecek olduğunu unutmamalısınız.

Cep telefonu yazıcıya nasıl bağlanır konusu son dönemde bu işlemi yapmak isteyen pek çok kullanıcı açısından önemli hale gelmektedir. Cep telefonu aracılığıyla yazıcı çıktısı almak istiyorsanız şu adımları izlemeniz gerekiyor;

1 - Doğrudan bağlanmak için Bluetooth veya Wi-Fi özelliğini destekleyen yazıcılar ile bu işlemi yapabilirsiniz.

 • Telefonun Ayarlar kısmına gelmelisiniz
 • Telefonun yazıcı Bluetooth veya Wi-Fi özelliği varsa aktif edilmelidir
 • Telefon Ayarlar – Bluetooth’a gidin ayarları ile yazıcıyla telefon birbirine eşleştirilir
 • Telefonunuzu Wi-Fi kullanarak yazıcınıza bağlamak için
  • Telefonunuzda Ayarlar > Wi-Fi'ye gidin.
  • Yazıcınızın SSID'sini seçin.
  • Yazıcınızın Wi-Fi ağının şifresini girin.
 • Telefon ve yazıcı birbirini algıladıktan sonra eşleştirin ve yazdırma işlemini yapabilirsiniz

2 - Ağ üzerinden: Yazıcınız bir ağa bağlıysa telefonunuzu aynı ağa bağlayabilir ve kablosuz olarak yazdırabilirsiniz. Telefonunuzu bir ağa bağlamak için telefonunuzun Wi-Fi ayarlarına gidin ve yazıcınızın bağlı olduğu ağın SSID'sini seçin.

Telefonunuz yazıcınıza bağlandıktan sonra Google Cloud Print, AirPrint veya yazıcı üreticisinin uygulaması gibi çeşitli mobil yazdırma uygulamalarını kullanarak telefonunuzdan yazdırabilirsiniz.

Telefondan Kablosuz Yazıcı Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Telefondan kablosuz yazıcı bağlantısı nasıl yapılacak olduğu önemlidir. Öyle ki yazıcıdan çıktı almak isteyenler tarafından son dönemde sorgulanan önem arz eden konuların başında gelmektedir. Telefondan kablosuz yazıcı çıktısı almak son derece kolaydır. Tabi ki bu işlemin gerçekleşmesi için ilk etapta nasıl bir yol izlenmesi gerektiğinin de bilinmesi önemli olacaktır.

Kablosuz şekilde yazıcı çıktısı almak istiyorsanız o halde USB veya Bluetooth bağlantı yoluna başvurabilirsiniz. Bu sayede çok kolay şekilde telefondan yazıcı ile bir bağlantı kurmaya başlamış olurken, çıktının da basit şekilde çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Burada önemli olan detaylardan biri de hem yazıcı hem telefonun birbirini algılamaları olacaktır. Zaten bunlar olduğu zaman herhangi bir sorun yaşanmadan çıktının alınması son derece önemli olacaktır.

Kablosuz Yazıcı Bağlamak İçin Ne Yapılmalı?

Kablosuz yazıcı bağlamak için ne yapılmalıdır diye öğrenmek istiyor olabilirsiniz. Fakat tüm bunları kolay bir şekilde gerçekleştirecek olduğunuzu unutmayın. Kablosuz bir şekilde yazıcı ile bağlantı kurmak istiyorsanız Ayarlar kısmında yer almalısınız. Ayarlar kısmından kolayca yazıcı ile bağlantı kurabilirsiniz. Yazıcı ayarları bölümünde cihaz ekle kısmı yer almaktadır. Doğal olarak bu bölümden cep telefonunuzu ekleme yapabilirsiniz. Böylelikle yazıcının da kullanmış olduğunuz cep telefonu kolay şekilde algılamasını sağlayabilirsiniz. Kablosuz yazıcı bağlantısı yapmak çok kolay bir işlem olurken, hemen sizlerde vakit kaybı yapmadan denemeye başlayabilirsiniz. Böylelikle telefondaki dosyalarınızı yazıcıda yazdırabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5