Makaleler » Blog » Cep Telefonu Webcam Olarak Kullanma

Cep Telefonu Webcam Olarak Kullanma

Cep Telefonu Webcam Olarak Kullanma

Cep telefonları giderek daha güçlü ve karmaşık hale geliyor ve artık bir zamanlar yalnızca özel cihazlarla mümkün olan çeşitli görevler için kullanılabiliyorlar. Android cihazları, yüksek kalitede bir webcam olarak kullanabilmeniz mümkün. Tabi bunun için sırasıyla nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini bilmenizde fayda var. Cep telefonu webcam olarak kullanma nasıl olur diyorsanız gelin bir göz atalım.

Cep Telefonu Olarak Nasıl Kullanabiliriz?

Telefonun webcam olarak kullanılması kullanıcılar için adeta hayat kurtarıcı hale dönüşebilir. Bu nedenle cep telefonu webcam olarak kullanımı son dönemde başvurulan yollardan biri haline gelmektedir. Bilgisayarda kamera yoksa ya da yeteri kadar iyi performans sergilemiyorsa o zaman bu yolu deneyebilirsiniz.

  • İlk olarak cep telefonunuza Droidcam uygulamasını indirin
  • Telefonda uygulamayı açtıktan sonra tüm izinleri de vermelisiniz
  • WİFİ ve Droid Cam Port numarasını bilgisayarınıza girmelisiniz
  • Diğer yandan Start tuşuna tıklayarak webcam özelliğinin de aktif olmasını sağlayabilirsiniz
  • Görüntülü kamera uygulamasını açarken, özellik olarak Droidcam seçilmelidir

Hem ücretsiz hem de ücretli birçok farklı web kamerası uygulaması mevcuttur. Bazı popüler web kamerası uygulamaları Droidcam dışında şunlardır. iVCam, EpocCam, OBS Camera, Camo gibi uygulamalar ile de webcam olarak telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Cep Telefonu Webcam Olarak Kullanılabilir Mi?

Cep telefonların bakıldığı zaman pek çok farklı özellikleri olabiliyor. O özelliklerinden biri de webcam olarak kullanılması denebilir. İOS ya da Android kullanıcıları çok kolay şekilde cep telefonu webcam olarak kullanabilecektir. Akıllı telefon kameranızı webcam olarak sorunsuz şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Webcam uygulamalarını APP Store ya da Google Play mağazasından bulabilmeniz mümkündür. Akıllı telefonunuza indirecek olduğunuz webcam uygulamaları, telefon kameranızın webcam olarak kullanılmasına yardımcı olmaktadır.

Telefonu Kamera Olarak Kullanma

Telefonlar ile ilgili olarak pek çok önemli işlevsel yanlardan yararlanılıyor. Şüphesiz onlardan biri de telefonu kamera olarak kullanma denebilir. Telefonu kamera olarak kullanma ile daha çok işlevsel yanlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için webcam uygulamalarını cihaz ya da bilgisayara indirmeniz gerekir.

Telefonunuza bir web kamerası uygulaması yükledikten sonra telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamanız gerekecektir. Bunu bir USB kablosu veya kablosuz bağlantı kullanarak yapabilirsiniz.

Telefonunuzu bilgisayarınıza bir USB kablosu kullanarak bağlıyorsanız, kabloyu her iki cihaza da bağlamanız yeterlidir. Bilgisayarınız telefonunuzu otomatik olarak web kamerası olarak tanımalıdır.

Telefonunuzu bilgisayarınıza kablosuz olarak bağlıyorsanız, kullandığınız web kamerası uygulamasının sağladığı talimatları izlemeniz gerekecektir.

Telefonunuz bilgisayarınıza bağlandıktan sonra onu Zoom, Skype veya Google Meet gibi herhangi bir video konferans uygulamasında web kamerası olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cep telefonunu web kamerası olarak kullanmaya başlarsanız sizin için önereceğimiz  bazı ek ipuçlarını takip ederek daha kolay uygulamalardan faydalanabilirsiniz.

  • Web kamerası olarak kullanmaya başlamadan önce telefonunuzun tamamen şarj olduğundan emin olun.
  • Telefonunuzun titremesini önlemek için bir tripod veya başka bir sabit montaj parçası kullanın.
  • Telefonunuzu iyi aydınlatılacak ve çerçeveye ortalanacak şekilde konumlandırın.
  • Telefonunuzun kamerasındaki parlaklık ve kontrast ayarlarını, görüntünüzün iyi görünmesi için ayarlayın.
  • Telefonunuzun ön kamerasını kullanıyorsanız görüntünüzün ters görünmemesi için ayna modunu devre dışı bıraktığınızdan emin olun.

Yüksek kaliteye sahip olan webcam oluşturarak, istediğiniz zaman cep telefonlarınızla kamera özelliğinin aktif olmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede ortaya oldukça etkileyici şekilde görüntülerin çıkmasını sağlamaya başlamış olursunuz. Böylelikle kamera ayarlarının daha da etkili şekilde olmasını sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5