Makaleler » Blog » Cep Telefonu Ekran Kilidi Nasıl Kaldırılır?

Cep Telefonu Ekran Kilidi Nasıl Kaldırılır?

Cep Telefonu Ekran Kilidi Nasıl Kaldırılır?

Android ve iPhone akıllı Cep telefonu ekran kilidi nasıl kaldırılır? Günümüzde mobil cihazların güvenilirliğini artırmak için tercih edilen ekran kilidini kaldırmak için uygulayabileceğiniz adımlar bulunuyor.

Telefon ve tablet kullanıcıları verilerin güvenilirliği için ekran kilidi yöntemlerini aktif hale getiriyor. Android ve iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlar için aktif hale getirilen ekran kilidini kaldırmak için birtakım adımları sırası ile uygulamanız gerekiyor.

Ekran Kilidi Ne İşe Yarar?

Mobil cihazlar için kullanılan ekran kilidi nerede? Fotoğraf, mesajlar ve çeşitli kişisel verilerin güvenilirliğini sağlamak için tercih edilen uygulama kilidi günümüzde çoğu mobil cihaz kullanıcısı tarafından tercih ediyor. Özellikle yetkisiz kullanımların artışı nedeniyle ihtiyaç duyulan güvenilirlik talebi doğrultusunda ekran kilidi uygulaması oldukça sık kullanılıyor.

Şifresiz Cep Telefonu Ekran Kilidi Kaldırmak İçin Ne Yapılmalı?

Mobil işletim sistemine sahip cihazlar için aktif edilen ekran kilidi uygulaması birbirinden farklı yöntemlere ayrılıyor. Pin, parola ve desen gibi farklı yöntemlerle kullanılan ekran kilidi uygulaması kişisel verilerinizin güvenilirliğini sağlıyor.

Kişisel verilerin güvenilirliğini sağlamak için aktive edilen ekran kilidi nasıl devre dışı bırakılır? Android ve iOS işletim sistemli tablet ve cep telefonlarında kullanılan ekran kilidi uygulamasını şifresiz bir şekilde devre dışı bırakabilirsiniz. Ekran kilidi uygulamasını devre dışı bırakmak için yeterli miktarda akıllı cihaz kullanım bilgisine ihtiyacınız bulunuyor. Peki, ekran kilidi uygulaması nasıl devre dışı bırakılır, şöyle açıklanıyor.

Android Ekran Kilidi Kaldırma

Güvenlik tedbiri amaçlı uygulanan ekran kilidini kaldırmak için uygulayacağınız yöntemler cihazların işletim sistemine göre farklılık gösteriyor. Android ekran kilidi kaldırma yöntemlerini uygulayarak Android işletim sistemine sahip tablet ve cep telefonlarında yer alan ekran kilidi uygulamasını devre dışı bırakabilirsiniz.

Android işletim sistemli cihazları üzerinde ekran kilidini devre dışı bırakmak için uygulamanız gereken adımlar şöyle sıralanıyor:

 • Android cihazlardaki uygulamalar menüsünden ayarlar sekmesine gidin.
 • Ayarlar sekmesi üzerinden sırası ile güvenlik ve ekran kilidi bölümünü tercih edin.
 • Daha önce belirlemiş olduğunuz Pin, Desen veya parola yöntemini girin.
 • Ekran kilidini seçtikten sonra karşınıza çıkan ekranda “Yok” seçeneğini işaretleyin.

Bahsedilen adımları sırasıyla uygulamanız halinde Android işletim sistemli cep telefonu ve tabletlerin ekran kilidini devre dışı bırakabilirsiniz.

Diğer kilit açma seçenekleri

Parmak izinizi veya yüz tanımanızı kullanın

Telefonunuzda parmak izi veya yüz tanımayı etkinleştirdiyseniz, şifreyi unutmuş olsanız bile telefonun kilidini açmak için bu yöntemlerden birini kullanabilirsiniz.

"Deseni unuttum" özelliğini kullanın

4.4 veya daha düşük bir sürümü çalıştıran bir Android telefonunuz varsa telefonunuzun kilidini açmak için "Deseni unuttum" özelliğini kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için:

Birçok kez yanlış desen girdikten sonra "Deseni unuttum" butonunu göreceksiniz. Üzerine dokunun.

Daha önce telefonunuza eklediğiniz Google Hesabı kullanıcı adını ve şifresini girin.

Ekran kilidinizi sıfırlayın.

Smart Lock'u kullanın

Telefonunuzda Smart Lock'u etkinleştirdiyseniz, şifre girmeden telefonunuzun kilidini açmak için bunu kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için telefonunuzun güvenilir bir cihaza veya konuma bağlı olduğundan emin olun.

Üçüncü taraf bir kilit açma aracı kullanın

Yukarıdaki yöntemlerin tümünü denediyseniz ve hala telefonunuzun kilidini açamıyorsanız üçüncü taraf bir kilit açma aracı kullanabilirsiniz. Bu araçlar yararlı olabilir ancak aynı zamanda riskli de olabilirler; bu nedenle, birini kullanmadan önce araştırma yapmanız önemlidir.

ios ekran kilidinin kaldırılması Seçenkleri

Sahip olduğunuz ekran kilidinin türüne ve çalıştırdığı iOS sürümüne bağlı olarak iOS ekran kilidini kaldırmanın birkaç yolu vardır.

Siri'yi kullanarak ekran kilidi açma

Telefonunuzda Siri'yi etkinleştirdiyseniz, şifreyi unuttuysanız ekran kilidini kaldırmak için bunu kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için:

 • "Siri"yi görene kadar yan düğmeyi (veya eski iPhone'larda Ana Sayfa düğmesini) basılı tutun.
 • Siri'den "Beni ara" veya "Telefonu aç" seçeneğini isteyin.
 • Telefon uygulamasının açık olduğunu gördüğünüzde yeşil "Acil Arama" düğmesine dokunun.
 • Sol alt köşedeki "Klavye" düğmesine dokunun.
 • Ayarlamak istediğiniz şifreyi yazın ve yeşil "Geri Dön" düğmesine basın.
 • Şifreyi tekrar yazıp yeşil "Geri Dön" düğmesine basarak onaylayın.
 • Artık ekran kilidiniz kaldırılacak ve telefonunuzu kullanabileceksiniz.

iTunes'u kullanarak Ekran Kilidi açmak

Telefonunuzda iPhone'umu Bul'u etkinleştirdiyseniz ekran kilidini kaldırmak için iTunes'u kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için:

 • Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes'u açın.
 • Telefonunuz kilitliyse şifreyi girmeniz istenecektir. Şifreyi bilmiyorsanız "Geri Yükle" düğmesine tıklayın.

iTunes şimdi en son iOS yazılımını indirecek ve telefonunuza yükleyecektir. Bu, tüm verilerinizi silecektir; bu nedenle, bunu yapmadan önce önemli olan her şeyi yedeklediğinizden emin olun.

Geri yükleme işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzun kilidi açılacak ve yeni bir ekran kilidi ayarlayabileceksiniz.

Üçüncü taraf bir kilit açma aracı uygulaması kullanın

Yukarıdaki yöntemlerin tümünü denediyseniz ve hâlâ iOS ekran kilidini kaldıramıyorsanız üçüncü taraf bir kilit açma aracı kullanabilirsiniz. Bu araçlar yararlı olabilir ancak aynı zamanda riskli de olabilirler; bu nedenle, birini kullanmadan önce araştırma yapmanız önemlidir.

dr.fone - Kilidi Aç (iOS): Bu araç, en yeni modeller de dahil olmak üzere çeşitli iPhone modellerinin kilidini açabilir. İOS 16 ve üzeri ile uyumludur.

iMyFone LockWiper: Bu araç iPhone'ların, iPad'lerin ve iPod touch'ların kilidini açabilir. İOS 16 ve üzeri ile uyumludur.

Tenorshare ReiBoot: Bu araç iPhone'ların, iPad'lerin ve iPod touch'ların kilidini açabilir. Ayrıca önyükleme döngüleri ve beyaz ekranlar gibi çeşitli iOS sorunlarını düzeltmek için de kullanılabilir. İOS 16 ve üzeri ile uyumludur.

 

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5