Makaleler » Blog » Casper - Prestijin Türkiye’deki Sembolü!

Casper - Prestijin Türkiye’deki Sembolü!

Casper - Prestijin Türkiye’deki Sembolü!

Casper, 2007 senesinde açılan 34.500 metrekare alana sahip tesisi ile Ortadoğu ve Avrupa’nın en büyük bilgisayar üretim yerine sahiptir. Günde 5000 bilgisayar üretebilecek bir kapasiteye sahip olan firma için Casper firması kimindir sorusu hep merak edilen bir konudur. Casper firması, 1991 yılında İstanbul’da % 100 Türk yapımı olarak, 3 girişimci bilgisayar mühendisinin bir araya gelerek kurduğu bilgisayar ve bilgisayar yan ürünleri üreten bir firmadır. Casper firmasının kurucuları; Aras Fakıllı, Ali İhsan Taşkın ve Yalçın Yıldırım’dır. 2022 yılı itibariyle Türk mühendisleriyle beraber anakart üretimine de başlayan firma, geçmişte 2009 yılında satın aldığı Aidata firması ile Türkiye’nin ilk PC üretimi yapan firması haline gelmiştir.

Casper Telefonların Özellikleri Ve Farkları

Casper, 2014 senesinde telefon sektörüne giriş yapmıştır. Elektronik alanında başarılarıyla bir Türk markası olarak telefon sektörüne giren Casper, gelişmiş özellikleri, kamera kalitesi ve tasarım şıklığı ile bu alanda da başarılı olmuştur. Ürün & Fiyat dengesine dikkat ederek mutlaka beğenebileceğiniz ve alabileceğiniz bir telefon modelinin bulunduğu Casper telefonlar, son çıkan VIA modeli, ya da diğer modelleriyle müşterilerine alternatifler sunabilmektedir. Casper telefonlar ne kadar? sorusuna en doğru cevap sektörel olarak fiyatlara bakıldığında bütçe dostu olduğudur. Donanımlı bir telefona uygun fiyatla sahip olmak mümkündür. Casper telefonların özellikleri; yüksek kamera kalitesi, tasarım şıklığı ve kullanım rahatlığı, donanım ve kaliteye göre fiyat uygunluğu, batarya kullanım süresi uzunluğu, alternatif renk çokluğu ve otomatik optimizasyon özelliğidir.

Casper markası ile cep telefonu, bilgisayar, oyun bilgisayarı, monitör, tablet, bilgisayar aksesuarı, çanta gruplarında ürünlerinin satışını yapmaktadır. Türkiye geneline yayılmış bayi ve satış mağazaları, online mağazaları ile ürünlerini tüketiciler ile buluşturmaktadır.

Casper Bilgisayar'da başarılarını sürdürüyor.

Casper'ın bilgisayar ürün grubu, dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar, all-in-one bilgisayar, tablet ve oyun bilgisayarı gibi çeşitli bilgisayarları kapsamaktadır. Dizüstü bilgisayarlar, Casper'ın en popüler ürün grubudur. Casper, farklı fiyat aralıklarında ve farklı özelliklere sahip dizüstü bilgisayarlar sunmaktadır. Masaüstü bilgisayarlar, oyun ve iş amaçlı kullanım için uygundur. All-in-one bilgisayarlar, bilgisayar ve monitörün tek bir gövdede birleştirildiği kompakt ürünlerdir. Tabletler, mobil kullanım için uygundur. Oyun bilgisayarları, yüksek performans gerektiren oyunlar için tasarlanmıştır.

Yaygın servis ağı ile de satış sonrası destek konusunda önemli bir başarıyı yakalamış durumda. 

Casper Akıllı Telefon Modelleri

Casper telefonları birçok farklı ve güncel model ile sürekli olarak yenilenmektedir. Gücü net olarak hissettiren özel bir model olan Casper VİA E30 Plus gibi birçok model uygun bütçelerle müşterilerine sunulmaktadır. Casper akıllı telefon modelleri en yeniden en eskiye doğru şu şekildedir; Casper VİA E30 Plus, Casper VİA E30, Casper VİA X20, Casper VİA F20, Casper VİA G5, Casper VİA E4, Casper VİA S, Casper VIA  A4, Casper VİA E3, Casper VİA P3, Casper VİA F3, Casper VİA G4, Casper VİA G3, Casper VİA A3, Casper VİA A1,

Son yıllarda çıkan modelleri ise şunlardır; Casper VIA A1 Plus, Casper VİA G1, Casper VIA A5, Casper VIA F20 Casper VIA G4, Casper VIA L20 Casper VIA M4, Casper VIA S60, Casper VIA T10, Casper VIA V40, Casper VIA W10.

Casper telefon alanında da diğer alanlarda olduğu gibi Türkiye’nin prestiji olmaya devam ediyor.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5