Makaleler » Blog » Bilgisayar QR Kodu, Okuma, İndirme

Bilgisayar QR Kodu, Okuma, İndirme

Bilgisayar QR Kodu, Okuma, İndirme

Bilgisayar kullanıcıları QR kodlarının nasıl taranacağına ilişkin ayrıntıları bilmek istiyor. Bu kodları bilgisayarınızda nasıl tarayacağınızı sizlere bu yazımızda açıklıyoruz.

QR kod nasıl taranır? Masaüstü bilgisayarlardan QR kodlarını taramak sıkça kullanılan bir seçenek oldu. Akıllı telefonların popüler hale gelmesinden sonra QR kodlar giderek daha sık kullanılıyor oldu. QR kodunu taramak için mutlaka bir akıllı telefona olması gerekmiyor. Bu kodları bilgisayarınızdan da okuma imkanınız bulunmaktadır. QR terimi, Denso Wave şirketi tarafından otomotiv endüstrisi için icat edildi ve aslında kare bir barkoddur. Bu özel kod hayatımızın her alanında kolaylık sağlıyor.

QR Code Nasıl Taratılır?

QR kodlarını taramak için CodeTwo QR Code Desktop Reader isimli programdan faydalanabilirsiniz. Program QR kodlarını iki farklı şekilde tarayabilmektedir. PNG, JPEG, BMP, TIFF vb. resim formatlarındaki QR kodlarını tarayabilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak için " From file - Dosyadan" butonuna tıklamanız yeterlidir. Daha sonra taranacak görüntüyü seçmeniz gerekir.

Taramadan sonra bir mesaj karşınıza çıkacak ve görünecektir. Dosyaya Kaydet- Save to file düğmesini tıklayıp TXT metin dosyası olarak kaydedebilirsiniz. Bilgisayarınızda resim olarak QR kodu yoksa, ekran görüntüsü aracılığıyla QR kodunu tarayabilirsiniz.

QR Okuyucu Kullanarak QR Kodlarını Nasıl Tararım?

Web kameranızla QR kodlarını taramak için kullanabileceğiniz araçlar vardır. Yerel QR taramayı desteklemeyen akıllı telefonlar ve tabletlerle de kullanabilirsiniz. QR kod araçları her zaman elinizin altında.

Sadece QR kodu tarayarak tüm işlemleri kolayca tamamlayabilirsiniz. Herkes QR kod tarayıcıyı kullanmaktan mutluluk duyar. Dilerseniz ekranı bilgisayarınıza yazdırıp görseli yükleyebilirsiniz.

Birçok kullanıcı QR kodlarını okumak için Windows'u kullanmayı tercih ediyor. Günümüzde kısa mesajları iletmek için QR kodları kullanılıyor. İnternet adresi bağlantıları, telefon numaraları ve e-posta adresleri gibi bilgiler içerebilir. QR kodlarını çeşitli web sitelerinde, dergilerde veya reklam panolarında görebilirsiniz. QR kod okuma hizmeti iOS, Android ve Symbian gibi mobil işletim sistemleriyle uyumlu olup bilgisayarlar için de ilk tercihtir. Bu uygulamalar ücretsiz olarak mevcuttur. Akıllı telefonunuz yoksa ve QR kodun ne söylediğini öğrenmek istiyorsanız Windows uyumlu bir QR kod okuyucu uygulamasından destek alabilirsiniz.

Birbiral.com blog servisi sundu.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5