Makaleler » Blog » Bilgisayar iPhone'u Görmüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Bilgisayar iPhone'u Görmüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Bilgisayar iPhone’u Görmüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Bilgisayar iPhone’u görmüyor sorunu kimi zaman iPhone kullanıcılarının karşılaştıkları problemler arasında karşımıza çıkıyor. Kullanıcıların bu problemi en çok Windows işletim sistemi kullanan bilgisayarlar üzerinde yaşadıkları biliniyor. Eğer bilgisayarınız kullanmakta olduğunuz iPhone cihazını iTunes üzerinden görüntülemiyorsa bu, cihazın bilgisayar tarafından tanınmadığı anlamına geliyor. Bu sorunun pek çok sebebi olabiliyor. Peki Windows kullanan kullanıcılar bu problemi nasıl çözebilir? Bilgisayar iPhone’u görmüyor sorunu için ne yapılabilir?

Bilgisayarınız iPhone Cihazınızı Tanımıyorsa

Bilgisayarınız kimi durumlarda iPhone cihazınızı görmeyebiliyor. iPhone bilgisayarda görünmüyor sorunu çözümü içinse yapabileceğiniz birkaç şey mevcut. Bilgisayar iPhone’u görmüyor sorunu yaşıyorsanız bazı temel çözümler kullanarak bu sorunu çözebilmeniz mümkün. İşte madde madde iPhone’u bilgisayara bağlarken yaşanan sorunlar için çözümler:

1. İlk Yapmanız Gereken Orijinal Kablo Kullanmak

Bilgisayarınız iPhone cihazınızı görmüyorsa deneyebileceğiniz ilk şey cihazınızın orijinal kablosunu kullanmak olarak karşımıza çıkıyor. Eğer orijinal bir kabloya sahip değilseniz, cihazı bilgisayara bağlamak için farklı USB kabloları deneyebilirsiniz. Aynı zamanda bilgisayarınızın diğer USB girişlerini de denemekte fayda var.

2. Cihazınızın Açık Olduğundan Emin Olun

iPhone’u bilgisayara bağlama sorunlarının yaşanmasında etkili olan durumlardan biriyse cihazınızı açmamanız. Kullanmakta olduğunuz cihazı şifreniz ile açtığınızdan emin olmalısınız.

3. Cihazı Bilgisayara Bağlarken Güven Seçeneğini İşaretleyin

Bilgisayar iPhone’u görmüyor sorunu kimi zaman cihazın bilgisayara bağlanma ayarlarından kaynaklı olabiliyor. Eğer bilgisayara bağlamaya çalışırken cihazınızda “Bu Bilgisayara Güvenilsin Mi?” şeklinde bir uyarı alıyorsanız güven seçeneğini işaretlemeniz önem taşıyor. Aksi takdirde cihazınız bilgisayar bağlantısını otomatik olarak kesiyor.

4. farklı bir USB bağlantı noktasına bağlamayı deneyin

iPhone'unuzu bilgisayarınızdaki farklı bir USB bağlantı noktasına bağlamayı deneyin. iPhone'unuzu bilgisayarınızdaki düzgün çalışmayan bir USB bağlantı noktasına bağlıyorsanız iPhone'unuz tanınmayabilir.

5. Farklı bir USB kablosu kullanın

Farklı bir USB kablosu kullanarak iPhone'unuzu bilgisayarınıza bağlamayı deneyin. Kullandığınız USB kablosu hasarlıysa veya düzgün çalışmıyorsa iPhone'unuz tanınmayabilir.

6. Bilgisayarınızı ve iPhone Cihazınızı Yeniden Başlatın

Apple cihazlar bilgisayara bağlanma sorunu çözümü için denenebilecek yöntemlerden biri ise yeniden başlatmak olarak karşımıza çıkıyor. Bir bağlantı sorunu yaşıyorsanız hem cihazınızı hem bilgisayarınızı yeniden başlatarak aygıtı bilgisayara bağlamayı tekrar deneyin. Kimi zaman bu yöntem sorunu çözebiliyor.

7. iPhone'unuzu ve bilgisayarınızın yazılımını güncelleyin

iPhone'unuzu ve bilgisayarınızı en son yazılıma güncelleyin. Apple ve Microsoft düzenli olarak hata düzeltmeleri ve güvenlik iyileştirmeleri içeren yazılım güncellemeleri yayınlar. iPhone'unuzun ve bilgisayarınızın en son yazılım sürümlerini çalıştırdığından emin olun.

8. iPhone'unuzu farklı bir bilgisayara bağlamayın

iPhone'unuzu farklı bir bilgisayara bağlamayı deneyin. Başka bir bilgisayarınız varsa, tanınıp tanınmadığını görmek için iPhone'unuzu ona bağlamayı deneyin. İPhone'unuz başka bir bilgisayar tarafından tanınıyorsa, sorun muhtemelen ilk bilgisayarınızdadır.

Yukarıdaki temel yöntemleri denediyseniz ancak hala bilgisayar iPhone’u görmüyor sorunu yaşıyorsanız Apple Device Support Service, AMDS servisi gibi daha gelişmiş yöntemleri kullanabilir ya da teknik bir yardım almayı deneyebilirsiniz.

İşte bazı ek ipuçları:

  • İPhone'unuzun temiz ve çerez içermediğinden emin olun.
  • iPhone'unuzu bir USB hub kullanmadan doğrudan bilgisayarınıza bağlamayı deneyin.
  • Windows bilgisayar kullanıyorsanız Windows Sorun Giderici'yi çalıştırmayı deneyin. Bunu yapmak için Ayarlar > Güncelleme ve Güvenlik > Sorun Giderme > Ek sorun gidericiler > Donanım ve cihazlar'a gidin.
  • Mac bilgisayar kullanıyorsanız Sistem Yönetim Denetleyicisini (SMC) sıfırlamayı deneyin. Bunu yapmak için Mac'inizi kapatın ve Shift + Control + Option + Güç düğmelerini 10 saniye basılı tutun. Ardından düğmeleri bırakın ve Mac'inizi açmak için Güç düğmesine basın.

birbiral.com Apple iphone aksesuarları sanal marketi.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5