Makaleler » Blog » Bilgisayar Araba Oyunları 

Bilgisayar Araba Oyunları 

Bilgisayar Araba Oyunları 

 

Araba severler bilir ki, araba tutkusu bambaşkadır. Özellikle iyi bir araba oyunu oynarken alınan o zevk, gerçek bir araba sürme deneyiminden bile çok daha keyiflidir. Bilgisayarda oynayabileceğiniz birçok araba oyunu bulunmaktadır.

Araba tutkusu çoğu kişide ilk gençlik yıllarında başlamaktadır. Bu tutku arabalar ile ilgili araştırma yaptıkça daha da derinleşmektedir. Araba oyunları da bu tutkunun bir parçasıdır. Bu oyunlar geniş bir başlık oluşturmaktadır.

En İyi Bilgisayar Araba Oyunları

En iyi bilgisayar araba oyunları ile ilgili bir listeleme yapacak olursak;

  1. Forza Horizon 4
  2. GT Legends
  3. Assetto Corsa
  4. DiRT Rally 2.0
  5. F1 2019
  6. Need For Speed: Hot Pursuit
  7. Rocket League
  8. iRacing
  9. Wreckfest
  10. Burnout Paradise Remastered

Playground Games tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından yayınlanan Forza Horizon 4, serinin dördüncü oyunudur. Büyük Britanya yollarında kesintisiz bir yarış sunan oyunda başarı kazandıkça yüzden fazla önemli marka tarafından geliştirilen araç toplayabilirsiniz.

En çok oynanan bir diğer oyun ise AB tarafından geliştirilen ve SimBin tarafından yayınlanan GT Legends oyunudur. Oyun içerisinden 25’ten fazla pist bulunmaktadır. 5 farklı ustalık seviyesi ile adım adım ustalaşabilirsiniz. Kariyer modu ile başarı adımlarını sıra sıra tırmanabilir, çok oyunculu mod ile gerçek rakiplerle yarışabilirsiniz.

Bilgisayar için en iyi araba oyunları arasında Kunos Simulazioni tarafından geliştirilen Asetto Corsa bulunmaktadır. Oyun içerisinde önemli olan birden fazla markanın araçlarını sürebilirsiniz.

En Çok İndirilen Bilgisayar Araba Oyunu

 

Bilgisayar platformunda birçok araba oyunu bulunmaktadır. Bu platformda yer alan oyunların bir kısmı grafiğe önem verirken, bir kısmı ise oynayışa önem vermektedir. Bunların yanı sıra bazı araba oyunlarında basit oynama sistemi bulunurken, bazılarında ise gerçekçi oynanış sistemi bulunmaktadır.

Son zamanlarda en çok tercih edilen bilgisayar araba oyunları başında Forza Horizon 5 gelmektedir. Bu oyun bilgisayarda oynayabileceğiniz en iyi araba oyunlarından biridir. Gerçeğinden ayırt edilmesi zor olan grafikleri ve geniş araç seçenekleri ile her oyun severin mutlaka oynaması gereken oyunlardan biridir.

fuarteknoloji.com bilgisayar servisi teknoloji severler için sundu.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5