Makaleler » Blog » Asus Akıllı Telefonlarının En belirgin Özellikleri

Asus Akıllı Telefonlarının En belirgin Özellikleri

Asus Akıllı Telefonları

Bu makalemizde Asus’un akıllı telefonlarından bahsedeceğiz. Ne tarz telefonlar ürettiğini, tasarımları ve bu piyasadaki konumu hakkında bilgileri paylaşacağız.

Asus’un Ürettiği Telefonlar

Tayvan menşeili olan bu marka, bilgisayar, donanım bileşenleri ve daha nice pazarlarda güçlü bir konumda olduğu gibi telefon sektöründe de hatırı sayılı bir yeri mevcut. Ama genellikle Asus’un telefonları daha çok oyun telefonları gibi, donanım olarak güçlü telefonlar üretiyorlar. Tabi, orta segmentte, herkese hitap eden fiyat bandında da telefon üretmişliği mevcut ancak daha çok donanım açısından ileri düzeyde cihazlar üretiyorlar. Üretilen telefonların ekran-gövde oranı genellikle kitleyi memnun eder bir düzeyde. Kullanılan renk ise bilinen birkaç rengin dışında ekstra olarak soğuk renkleri tercih ediyorlar. Sadece bir süre sanal tuş olması gereken yerde bu fonksiyonları kasaya eklemeyi tercih ettiler, belki de eleştirilecek yönlerinden birisi bu olabilir. Ama Asus, diğer bulunduğu pazarlarda ürünlerinin hakkını verdiği gibi bu telefon pazarında da her zaman hakkını vererek, kaliteli ürünler ortaya koymuştur.

Markanın Fiyat Bandı ve Yaygınlığı

Asus telefonları gaming odaklı üretildiği için haliyle daha da pahalı oluyor. Ve sürekli telefon üreten bir şirket değiller. Belli bir periyotta bu işi yapıyorlar ve üretilen üründe belli bir kitleye hitap etmekte. Üretilen gaming telefonlar da haliyle çok pahalı oluyor. Asus Rog cep telefonu fiyatları o kadar yüksek olabiliyor ki, belli başlı zamanlarda hiçbir yerde bulunamıyor, sadece ikinci el olarak satışı devam ediyor. Kendi ülkesi Tayvan’da popüler olduğu gibi diğer ülkelerde de elbette yaygın bu marka. Ama ülke genelinden ziyade daha çok belli bir kitlenin ilgi alanında olduğu için, dünya çapındaki çoğu oyun oynayan insana daha çok hitap etmekte.

En Güçlü Gaming Telefon: ROG Phone 6

Bu sene çıkan bu telefon, şu an dünya üretilmiş olan en güçlü telefon. Tasarım açısından  göz kamaştıran bu telefon, oyuncu dünyasına bomba gibi düştü. 6,78 inç ekranı ile ceplere sığmayan bu telefon, 256GB depolama alanı ve 16GB ram ile çok ilgi topladı. 6000 mAh batarya, güçlü kamera ve çok sağlam işlemcisi ile Asus Rog Phone 6 oyuncuların ve oyun camiasının gönlünde taht kurdu.

Bazı popüler Asus akıllı telefonları şunlardır:

  • ZenFone 9: Asus'un en yeni amiral gemisi akıllı telefonu. Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciye, 120Hz AMOLED ekrana ve 50MP arka kameraya sahiptir. [Image of Asus ZenFone 9 akıllı telefon]
  • ZenFone 8 Flip: Dönebilen kameraya sahip bir akıllı telefon. 6,67 inç AMOLED ekrana, 8GB RAM'e ve 5000mAh pile sahiptir. [Image of Asus ZenFone 8 Flip akıllı telefon]
  • ZenFone 8: Asus'un orta sınıf akıllı telefonu. Snapdragon 888 işlemciye, 5,9 inç AMOLED ekrana ve 64MP arka kameraya sahiptir. ZenFone 8 Lite: Asus'un giriş seviyesi akıllı telefonu. Snapdragon 695 işlemciye, 6,4 inç AMOLED ekrana ve 64MP arka kameraya sahiptir.

Asus akıllı telefonları, güçlü performans, uzun pil ömrü ve çeşitli kamera özellikleri ile bilinir. Ayrıca, genellikle diğer markalara göre daha uygun fiyatlıdırlar.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5