Makaleler » Blog » Apple Watch Başka Telefona Bağlanır Mı?

Apple Watch Başka Telefona Bağlanır Mı?

Apple Watch Başka Telefona Bağlanır Mı?

Apple watch başka telefona bağlamak artık oldukça mümkün bir durum olmuştur. Bu işmein gerçekleştirilmesi için öncelik olarak Apple Watch’unuzu başka bir iphone ile eşleştirmeniz gerekmektedir. Daha sonra SİM kartınızı çıkarıp başka teflona takmanız gerekmekte. Daha sonrasında güçlü ir LTE sinyali bulamalısınız ancak bu işlem kesin sonuçta vermeyebilir. Apple watch başka telefona bağlamak şu yollar izlenmektedir:

  • Apple watch’unuzu iphone üzerinden kurmanız gereklidir.
  • Her şey olması gerektiği gibi ilerlediğini anlamak için test araması yapmalısınız.
  • İphone’u kapatın ya da uçak moduna almanız ve bağlantıyı kesmeniz gereklidir.
  • Sim kartı iphone’dan çıkarıp diğer cihaza takınız ve cihazı açınız.
  • Apple Watch’u açın ve bağlantı kesildi bildiriminin ekrandan gitmesini bekleyin.

Bu işlemler uzun ve zaman alıcı gibi görünebilir. Birkaç arama ya da görüşme dahi gerçekleştirebilmeniz mümkün. Apple watch başka telefona bağlamak için iphone cihazınız ile doğru şekilde kurulum ve yapılandırma olduğundan emin olmalısınız. Apple wacth LTE ağı cihazı  bağlamak için bir diğer önemli unsurdur unutmayınız.

Android Cihazla Apple Watch Kullanılır Mı?

Tüm bunların yanında Android apple watch bağlantısı işlemi için apple watchi iphone ve Samsung S7 ile deneme yapılmıştır. Apple Watch en başta bağlanmak için zorlanmış olsa da ve sinyal zayıflığı yaşansa da yer değişikliğine bağlı olarak daha hızlı ve güçlü sinyal sayesinde bağlantı kısa süre içerinde gerçekleşmiştir.

SİM kartta yer alan birkaç kişiyi arama denenmiş ve çağrı sinyali ve görüşme kalitesinin gayet güçlü olduğu tespit edilmiştir. Ama hava durumunu öğrenmek ve mesaj göndermekten başka hiçbir şey yapılamamıştır.

Bağlantı kurduktan sonra arama yapabilme ve alabilmek için bazı işlevsel şartları yerine getirmesi gerekmektedir. İki cihaz doğrudan iletişim kuramadığı için iletişim sağlayabilmek adına aynı ağı kullanmaktalar. Android telefonla apple watch gelişmiş hizmetlerini kullanamayacak ve sadece arama yapıp arama alabileceksiniz. Cihaz ve apple watch eşleştirmesi başarısız sonuç verecektir. Bunun için de yine bahsettiğimiz gibi LTE bağlantısı şarttır. Bu yüzden apple watch başka telefona bağlamak işleminin gerçekleşmesi tüm bu işlevlerin yerine getirilmesine bağlıdır. Tüm bunları yapsanız dahi kesin sonuç vermeyeceğini hatırlatalım.

Deritel apple aksesuarları sanal marketi.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5