Makaleler » Blog » Apple Store uygulaması

Apple Store uygulaması

App Store, Apple tarafından kurulup işletilen sanal online mağazadır. Apple Inc  merkezi ABD, Cupetino, California’da bulunan çok uluslu bir teknoloji geliştiren ve satan firmadır. En bilinen ve kullanılmış olan donanım ürünleri Mac serisi bilgisayarlar, iPod müzik çalar, iPhone akıllı telefoni iPad tablet  ve Apple Watch isimli akıllı saattir.

Gün geçtikçe yaygınlaşan uygulama

Başarılı Yazılımları arasında ise OSX ve iOS işletim sistemleri, iTunes medya tarayıcısı, Safari internet tarayıcısı ile iLife ve iWork paketleri yer almaktadır.

Apple İlk defa iPhone 3D ile uygulamaya başlayan ve 2012 yılı kasım ayında hizmet suna App Store, iTunes Store üzerinden çalışmaktadır. iPhone, iPod Touch ve iPad cihazlarını kullananlar bu mağazadan ücretsiz veya ücretli uygulamalar indirebilmektedir.

App Store üzerinden yapılan alışverişlerde gelirin %30’u Apple’a, geri kalan %70’lik dilim ise uygulamanın üreticisine yansıtılmaktadır. Bazı uygulamaların hem ücretsiz hem de deneme sürümü ve paralı sürümü bulunmaktadır. Ücretsiz deneme uygulamaları genellikle reklam içermektedir.  

Parçalar, Albümleri Flimler, Ücretsiz Kitaplar, Müzik klipleri, ücretsiz uygulamalar, ücretli uygulamaları başlığı altında binlerce ürün sunulmaktadır. İlginizi çekecek ve sizleri hayrette bırakacak o kadar uygulama var ki bu uygulamalardan şaşırmamak elde değil. Tabi bu uygulamaların içinde kaybolmakta var. İyi bir teknoloji kullanıcısı olmanızı ve enerji ve zamanınızı verimli kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Kolay bir kullanım sunma adına App Popüler parçalar, Popüler albümler, En Sevilen Ücretsiz Uygulamalar, En Sevilen Ücretli Uygulamalar, En Sevilen Filmler, En Sevilen Ücretsiz Kitaplar, En Sevilen Müzik Klipleri başlıkları ise kolay kullanım ve yönlendirici hizmetleri sunmaktadır. Ücretsiz uygulamalar içinde en çok tercih edilen sosyal paylaşım yazılımları ve oyunlardır. App Store üzerinden sunulan uygulamaların sayısı 1 milyonun çok üzerindedir. iTunes uygulamasını Apple cihazınıza yükleyerek App Store uygulamalarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

AppStore üzerinden uygulama satmanız için ise izleyeceğiniz yol iOS işletim sistemli ile bir uygulama geliştirmeniz. Geliştirdiğiniz uygulamanın kullanıcılara iyi bir deneyim ce çözüm sunma imkanı bulunuyorsa bu uygulamayı App Store uygulamasına yükleyerek para kazanabilirsiniz. Milyonlarca kullanıcının bulunduğu App Store uygulamasına günlük olarak yüzlerce uygulama yüklenmektedir.

App Store’un Google Play Store’dan fazla uygulama içerdiği varsayılmaktadır. Yani bu iki uygulama sanal olarak dünyada en çok kullanılan uygulamalardır.

Birbiral teknoloji ile adım adım

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim

ShopPHP | v5